INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:32 | poniedziałek | 20.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tusk do Kaczyńskiego, czyli dzień jak co dzień na wp.pl 

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Portal wp.pl znowu zamieścił informację o Tusku i Kaczyńskim. Najwyraźniej uznał, że pełna informacja nie do końca się jego czytelnikom należy. Ciekawe, czy dlatego, że Tusk się zbłaźnił?

„Donald Tusk skomentował w mediach społecznościowych 24. miejsce Polski w rankingu siły militarnej GlobalPower. W 2014 roku, gdy rządziła koalicja PO-PSL, Polska znajdowała się na 18. miejscu”, oznajmił swoim odbiorcom portal wp.pl, cytując przy okazji twitt Donalda Tuska.

- reklama -

„W rankingu siły militarnej GlobalPower w 2014 Polska była 18 na świecie. Po dwóch kadencjach PiS spadliśmy na 24 miejsce. Mimo rosnących zagrożeń i długów. Z ciebie, Jarosławie, taki wódz, jaki maratończyk”, napisał Tusk.

I został wyszydzony przez analityków.  Rzecz w tym, że nie ma a czegoś takiego jak Global Power. Istnieje natomiast ranking Global Fire Power, oparty o dane ściągnięte z Internetu, bez żadnej naukowej metodologii. „Profesjonalizm” twórców rankingu jest tak „wysoki”, że jak zwrócili uwagę komentujący Tuskowy wpis, w rankingu tym, do „Top 10 sił powietrznych należą …Egipt i Pakistan potęgami lądowymi są Maroko i Syria a morskimi …KRL-D i …Kolumbia”.

Oczywiście, o tym, że Tusk podał nieistniejące źródło, a tego istniejącego nikt poważny nie traktuje poważnie, odbiorcy treści na wp.pl nie przeczytali. Portal ograniczył się do cytowania Jarosława Kaczyńskiego, który istotnie na spotkaniu w Kraśniku odniósł się do informacji ujawnionych przez Prokuraturę Krajową na temat reklamówek „dla Tuska” i wspomniał o wynikach, jakie Tusk osiągnął biorąc udział w maratonie.

- reklama -

Nie wiem, czy ta torba rzeczywiście była. Czy to wszystko prawda, bo ten człowiek, który tak zeznaje, nie jest specjalnie wiarygodny. Ta torba może być rzeczywiście symbolem. Ostatnio została zawieszona przez naszych działaczy młodzieżowych na klamkach biur poselskich naszych przeciwników. To jest takie przypomnienie, że rządy koalicji PO-PSL to były rządy wielkich nadużyć – mówił o torbie z euro, o której mówił wiarygodny (zdaniem samego Tuska) świadek.  – Maraton biegł, ale w takim tempie, że nie wiem, czy ze zdrowymi nogami i po krótkim treningu nie dałbym rady mu – powiedział Jarosław Kaczyński. Jedno i drugie co najwyraźniej rozeźliło Tuska tak bardzo, że postanowił odpowiedzieć. Odpowiedział i się zbłaźnił. Portal wp.pl uznał jednak, że pełna informacja jego czytelnikom jakoś tak nie bardzo się należy. Można powiedzieć – dzień, jak co dzień.

Źródło:

„Tusk odpowiada Kaczyńskiemu: „Z ciebie Jarosławie…”, https://wiadomosci.wp.pl/tusk-zaczepia-kaczynskiego-z-ciebie-taki-wodz-jaki-maratonczyk-6826196979342272a

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Dr. Pavl Kopetzky
24.10.2022 18:38

Tak, lecz to ten system partyjny jest chory i temu winien plus parlamentaryzm, sejmokracja, partyjniactwo, wybory, sejm, senat i to od lat od przedwojnia… już wówczas były: anarchia, bajzel, kolesiostwo, prywata jak w XVII wieku, cwaniactwo, klincz – pat partyjny /władza – opozycja/ niejednokrotnie i tak do upadku – przyszedł wrzesień 1939… klęska, potem 1944 – 1945 /PKWN/ i 50 lat komuny, socyalizmu, PRL- u i obecnie PRL bis!
Niestety…
Zob. “Kariera Nikodema Dyzmy” TD Mostowicz /przedwojenna powieść, serial/.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Donald Tusk kłamie i oczernia…

Donald Tusk znowu pokazał, że w emocjach traci zdrowy rozsądek. Tym razem z mównicy sejmowej wykrzyczał, że spotykał się...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx