INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:43 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jan Hartman o PiS: „Odwołuje się nie tylko do ludzi kulturalnych, lecz także do chamów i prostaków”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Filozof, prof. Jan Hartman na swoim blogu popełnił tekst zatytułowany „Ważny tekst o głupim narodzie i zakompleksionych elitach, z Żydem w tle”. Autor opisuje w nim swoje poglądy na temat elektoratu Prawa i Sprawiedliwości.

Hartman rozpoczął tekst słowami:

- reklama -

Dałbym sobie łeb uciąć, że średnia inteligencji wyborców PiS jest niższa od średniej inteligencji wyborców KE. Wiesz to ty i wiem to ja. I co? Może nie wolno o tym mówić? – pisze Hartman.

W ocenie Hartmana, Zjednoczona Prawica rządzi bo:

PiS wygrał i nadal będzie wygrywał (…) dlatego, że jest partią zalecającą się do niższych warstw społecznych, które odznaczają się nie tylko »niższym kapitałem kulturowym«, lecz również »niższym kapitałem moralnym«, a więc – mówiąc po naszemu – odwołuje się nie tylko do ludzi kulturalnych, lecz także do chamów i prostaków – napisał na swoim blogu prof. Jan Hartman.

- reklama -

Autor dodaje,

Ten „cham i prostak” ma być, zdaniem Hartmana, „potomkiem chłopa pańszczyźnianego”, który być może nie jest temu winien – co jednak nie czyni go mniejszym „chamem i prostakiem”.

źródło: HARTMAN.BLOG.POLITYKA.PL

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x