INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

05:16 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bronisław Komorowski rozmawiał z Deutsche Welle. Skrytykował reparacje wojenne i Jarosława Kaczyńskiego

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W wywiadzie udzielonym Deutsche Welle, Bronisław Komorowski proszony był m.in. o komentarz do propozycji Manuela Sarrazina (Zieloni), dotyczącego utworzenia funduszu przeznaczonego na odszkodowania dla ofiar wojny.

Pieniądze na nim zgromadzone miałyby być przeznaczone m.in. na pokrywanie kosztów opieki medycznej dla jeszcze żyjących ofiar niemieckiej okupacji, czy „symbolicznych odszkodowań” dla miejscowości, których dotknęły niemieckie zbrodnie wojenne.

- reklama -

Dziennikarz DW mówił o tym w kontekście podjętego w Polsce tematu reparacji niemieckich. Były polski prezydent komentując propozycję cytowanego polityka, odniósł się do problemu wskazując, że pomysłem powrotu do problemu reparacji był prezes Jarosław Kaczyński.

Dodał, że temat nie zainteresował opinii publicznej.

Zasadne zatem jest pytanie, po co Jarosław Kaczyński ten temat „wrzucał”, jeśli go nie kontynuuje i nie szuka pointy. Nie można w tak trudnych i delikatnych kwestiach, jak relacje polsko-niemieckie, pozwalać sobie na zachowania, które nie mają ciągu dalszego, bo relacje polsko-niemieckie są nas wszystkich zbyt ważne – mówił Komorowski w rozmowie z DW.

- reklama -

Co do samej idei Sarrazina, były prezydent uznał ją za dobry pomysł, który w jego opinii służy „umacnianiu” polsko-niemieckiego pojednania.

Źródło: dw.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niedzielski zostanie odwołany? „Nie widzę powodu, by bronić pana ministra”

Minister Zdrowia Adam Niedzielski może zostać odwołany ze stanowiska. Posłowie szukają większości i nie widzą powodu, dla którego rząd...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x