INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:32 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rafał Trzaskowski buduje nowy ruch społeczny! „Zapisujcie się masowo. Chodźmy razem”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Były kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski zapowiedział w piątek w Gdyni budowę nowego ruchu społecznego.

Podejmuję się stworzenia nowego ruchu obywatelskiego. Partie nie wystarczą. Zapisujcie się masowo. Chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który stworzy podstawy, by bronić społeczeństwa obywatelskiego – mówił Rafał Trzaskowski na spotkaniu z mieszkańcami Gdyni.

- reklama -

Prezydentowi Warszawy towarzyszyli m.in. Aleksandra Dulkiewicz (prezydent Gdańska) oraz Jacek Karnowski (prezydent Sopotu).

Ruch obywatelski ma być „nową Solidarnością pod przywództwem Rafała Trzaskowskiego” – podkreślała Aleksandra Dulkiewicz.

Naszym wspólnym zadaniem jest to, by kontynuować budowę nowej “Solidarności”, podtrzymać w nas determinację, wiarę i tę niebywałą energię – mówił Rafał Trzaskowski.

- reklama -

Na potkaniu głos zabrał lider PO Borys Budka:

Nowa Platforma i nowa energia będzie możliwa tylko, jeśli nadal będziemy wspólnie. Dziś potrzeba czegoś więcej, potrzeba nowej solidarności, ale również tego wielkiego wsparcia obywatelskiego. I w tym miejscu, w kolebce Solidarności i PO chcę wam to obiecać. Chcę wam obiecać nową energię, nową Platformę, nową solidarność, w której każdy znajdzie miejsce. To coś więcej aniżeli tylko partie polityczne. To coś więcej aniżeli tylko samorządowcy. To coś więcej, bo to jest prawdziwa obywatelska wspólnota, w której miejsce znajdą wszyscy, a której symbolem jest właśnie Rafał Trzaskowski – stwierdził Borys Budka w Gdyni.

Źródło: Polsat News / 300polityka.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x