INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:15 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Spór o wypłaty środków 500+ w rządzie! Pomysł wicepremier Emilewicz dementują praktycznie wszyscy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Wicepremier Jadwiga Emilewicz wypowiedziała się nieprecyzyjnie, co wywołało falę komentarzy i dementi ze strony rzecznika rządu. Poszło o wypłatę środków z programu 500+.

Jadwiga Emilewicz, wicepremier, minister rozwoju, w piątkowej rozmowie z Money.pl oceniła bon turystyczny – nowe świadczenie, dzięki któremu część dzieci może skorzystać z dopłat na nocleg. Przedstawiciela rządu stwierdziła, że bon działa na tyle dobrze, że w przyszłości również inne programy socjalne mogą być realizowane w podobny sposób.

- reklama -

Dziś jest za wcześnie, by mówić, jakie mogą to być świadczenia – odparła, dopytywana o to, czy może dotyczyć to np. wypłat w ramach Programu Rodzina 500 plus lub wyprawki szkolnej.

Sprawę szybko zdementował rzecznik rządu Piotr Muller:

Nie będzie. Nie ma takich planów. Z tego, co mi się wydaje, to pani premier mówiła w ogóle o świadczeniach społecznych, czyli szerzej. Nie wiem, czy wymieniła świadczenie 500 plus –odniósł się do słów Jadwigi Emilewicz rzecznik rządu.

- reklama -

Pomysł skrytykowała była premier Beata Szydło, oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który dodał, że taki pomysł nie był konsultowany z Solidarną Polską.

Źródło: Money.pl, Twitter

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy jesteś na liście przydatnych na wypadek wojny?

W kancelarii prezydenta ma powstać baza danych zawierająca nazwiska osób, które mogą być szczególnie przydatne państwu w razie wojny....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x