INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:23 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Próbowali ukraść kościelną skarbonkę, trafili na księdza – maratończyka!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Proboszcz parafii Świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach (Wielkopolska) ks. Jakub Lechniak, robił porządki w zakrystii, kiedy usłyszał dziwny hałas.

Wszedł do kaplicy i zauważył brak skarbony. Przez kościelne okno dostrzegł uciekającego mężczyznę. Wybiegł za nim i złapał, mimo, że złodziej próbował ukryć się w wysokiej trawie. Nieszczęśnik nie wiedział, że ksiądz proboszcz jest miłośnikiem maratonów i biegi na długie dystansie nie sprawiają mu najmniejszych kłopotów.

- reklama -

Według informacji podanych przez podinspektor Iwonę Liczyńską z wielkopolskiej policji, złodziei było dwóch. Ujęty przez kapłana, to 25-letni mieszkaniec Poznania, który był już wcześniej notowany przez policję.

Komentując zdarzenie ks. Lechniak życzył pechowym złodziejom nawrócenia i doradził, by “poćwiczyli bieganie i siłownię, bo z taką siłą mało porobią”.

Źródło:polsatnews.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx