INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:31 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ambasador Mosbacher ostrzega LGBT: “Jesteście po złej stronie historii”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Marcin Makowski, przeprowadził dla Wiadomości WP rozmowę z ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Dotyczyła listu 50-ciu ambasadorów w sprawie rzekomej dyskryminacji w Polsce ludzi ze środowisk LGBT.

W tym kontekście ambasador USA w Polsce powiedziała m.in.: “Polska posiada na Zachodzie reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym”. Dodała przy tym, że ma to niekorzystny wpływ na decyzje inwestycyjne oraz sprawy militarne, ponieważ “wielu kongresmenów jest zaangażowanych w sprawy LGBT.”.

- reklama -

W sprawie wspomnianego listu, ambasador Mosbacher podkreśliła, że jej poparcie wynika li tylko z przekonania, że każde państwo winno przestrzegać praw człowieka. Deklarując, że rozumie i szanuje fakt, że Polska jest krajem katolickim, oceniła ambasador USA, że “w kwestii LGBT jesteście po złej stronie historii”.

W uzasadnieniu swojej opinii wskazała na postęp, “który się dokonuje bez względu na wszystko”. Ambasador Mosbacher nie odniosła się do pytań o małżeństwa jednopłciowe, ani problemu przestrzegania praw człowieka w innych krajach, w tym również kilku, których ambasadorowie podpisali list do polskich władz.

Wypowiedziała się jednak stanowczo przeciwko “strefom wolnym od LGBT”. Odnosząc się do pytania o powód, dla którego nie ma podobnych dokumentów ws. np. Nord Stream2, czy sytuacji na Białorusi, Mosbacher zauważyła, że “w tych przypadkach nie mówimy o światopoglądzie czy prawach człowieka, ale o zagadnieniach gospodarczo-politycznych. (…) Nie porównujmy jabłek z pomarańczami”.

- reklama -

Źródło: Wp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x