INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:24 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent Poznania zagrzewa uczniów i nauczycieli do demonstracji. Obiecuje im miejsce w podręcznikach historii

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Na krótkim filmiku zamieszczonym w mediach społecznościowych, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, zaapelował do młodzieży i nauczycieli o liczny udział w demonstracjach ulicznych. “Rządy przemijają, a to co zrobicie dzisiaj, będzie z wami przez następne dziesięciolecia.

Będzie w waszych sumieniach i waszych sercach” – mówi prezydent we wspomnianym nagraniu. Do apelu prezydenta przyłączyli się również: wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania Marta Mazurek oraz przewodniczący poznańskiej rady miasta Grzegorz Ganowicz.

- reklama -

Samorządowcy przekonują młodzież, że ich protesty będą opisywane w podręcznikach historii. Obiecują jej wsparcie i podkreślają, jak bardzo są dumni z obywatelskiej postawy młodych ludzi.

Przewodniczący Ganowicz zwrócił się też do władz oświatowych: “Panowie powinni pamiętać, że okres nauki to nie tylko nabywanie wiedzy, ale również kształtowanie postaw obywatelskich”. Radna Mazurek zademonstrowała też karton, na którym przedstawiła swój apel o zaprzestanie prześladowania młodzieży i grona pedagogicznego.

Na słowa prezydenta Jaśkowiaka zareagował na Twitterze minister Czarnek: “Czy to tylko skrajna głupota? … W Wielkopolsce dziennie do 4 tys. zakażeń, a Prezydent Poznania mówi: “nie bójcie się tych demonstracji”?!”

- reklama -

Źródło:onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x