INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:06 | czwartek | 01.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Przecieki czy chłodna analiza? Zastanawiające słowa na temat unijnego budżetu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Według zapowiedzi rzecznika rządu Piotra Müllera, Polska nie zgodzi się na “rozwiązania niezgodne z Traktami UE i z konkluzjami Rady Europejskiej”.

Ewentualne rozwiązanie kompromisowe, dotyczące sprawy weta do uzależnienia unijnego budżetu od przestrzegania praworządności, możliwe jest zdaniem rządu, jedynie w kontekście np. “nieprawidłowego wydatkowania środków budżetowych”.

- reklama -

W opinii analityków Goldman Sachs, do kompromisu w tej kwestii dojdzie jeszcze w grudniu. W ich opinii, politycy unijni złagodzą rozporządzenie i oba kraje wycofają weto.

Ekonomiści GS przewidują, że “kartą przetargową” w negocjacjach, stanie się ewentualne podwyższenie środków dla Węgier i Polski.

Jednocześnie, jak wskazują amerykańscy eksperci, nawet jeśli nie dojdzie do porozumienia, środki pomocowe nie zostaną zablokowane. Zmieni się tylko mechanizm ich podziału, co jednak opóźni ich rozdzielanie.

- reklama -

Źródło:businessinsider.com.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx