INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:08 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Strajk Kobiet zapowiada powołanie moderatorek. Ostra reakcja Rzecznika Praw Dziecka

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Jednym z postulatów Strajku Kobiet jest “świecka szkoła”. W ramach walki o wyrzucenie religii ze szkół i wsparcia uczniów w dobrowolnym wyborze udziału życiu religijnym rodziny, aktywistki SK zapowiedziały powołanie “moderatorek”.

Czym miałyby się zajmować, wyjaśniła jedna z liderek ruchu: “(…) będą siecią działaczek Strajku, które będą służyć swoim wsparciem, gdy będzie potrzebna ingerencja w rozmowy między dziećmi a rodzicami, którzy zmuszają je do uczestnictwa w obrządkach religijnych czy w lekcjach religii”.

- reklama -

Komentujący sprawę dla portalu tvp.info, rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, wskazał na zapisane w art. 48 Konstytucji RP prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

“Takie samo stanowisko wyrażają choćby międzynarodowe konwencje” – podkreślił rzecznik, dodając, że protest został zamieniony, przez jego organizatorki, w farsę. Pawlak zaapelował też, by „w sporach dorosłych nie wykorzystywać dzieci jako argumentów”.

Zapowiedział też kampanie społeczną związana z promocją dziecięcego telefonu zaufania. Rzecznik ma nadzieję, że będzie ona służyła zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom.

- reklama -

Źródło: TVP.Info.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x