INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:52 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jest śledztwo w sprawie Strajku Kobiet. Prokuratura bada kilka wątków

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Nie koniec rzezi, nie koniec zbrodni

7 sierpnia 1944 r. Każdy dzień Powstania Warszawskiego to niemieckie zbrodnie. Najgorszy był… pierwszy tydzień, kiedy Niemcy wypełniając rozkaz Hitlera dopuścili się szczególnego bestialstwa względem...

Koniecznie przeczytaj

Według doniesień portalu wPolityce.pl, Prokuratura Okręgowa w Warszawie, już w dniu 19 października, wszczęła śledztwo w związku z demonstracjami organizowanymi przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Szczegółowo zbadane zostaną najprawdopodobniej trzy wątki związane z ulicznymi “ekscesami” organizatorów „Strajku Kobiet”.

- reklama -

Przedmiotem zainteresowania śledczych są wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie i innych polskich miastach w dniach: 19, 23, 26, 28, 29 i 30 października br. Jeden z wątków dotyczy: art. 165 § 1 pkt 1 k.k. – sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób w związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym pandemią Covid-19, poprzez organizację zgromadzeń publicznych “Strajku Kobiet, oraz łamaniem obowiązujących zakazów, wprowadzonych w związku z pandemią .

Wątek kolejny, to znieważanie kapłanów i katolików ze względu na ich przynależność wyznaniową. Dotyczy to masowych, zaplanowanych ataków na kościoły w całym kraju, wdzieranie się do świątyń podczas nabożeństw, atakowania symboli religijnych.

W tym kontekście, prokuratura bada też słowa Marty Lempart, które padły w jej wywiadzie dla Radia Zet. Były one wyraźnym nawoływaniem do ataków na kościoły katolickie i przerywania Mszy Świętych.

- reklama -

Poza głównym śledztwem, prowadzonym przez PO w Warszawie, skutkiem zawiadomień o możliwości popełnienia wyżej wskazanych przestępstw, wpływających do prokuratur w całej Polsce, w przypadku uznania ich zasadności, one również będą je prowadziły.

Prokuratura zapowiada, że mimo ataków samego Strajku Kobiet, czy sprzyjających im środowisk i mediów, śledztwa będą prowadzone bardzo wnikliwie. Nie będzie tolerancji dla ludzi, którzy prawo złamali, bo każdy jest wobec niego równy.

Źródło:wpolityce.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx