INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:31 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sekielski rozważa produkcję filmu o ojcu Rydzyku

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Redaktor Tomasz Sekielski, nie wyklucza realizacji kolejnego filmu dokumentalnego. Inspiracją do nowego projektu stała się dla dziennikarza 29-rocznicy powstania Radia Maryja.

Podczas uroczystości zorganizowanych na tą okoliczność, twórca i dyrektor Radia Maryja o. dr. Tadeusz Rydzyk, skrytykował filmy braci Sekielskich a zwłaszcza drugi z nich. Nazywał go “filmidłem”.

- reklama -

Zarzucił też jego twórcom rzucanie oskarżeń, bez udowodnionej winy. Tomasz Sekielski, odniósł się do słów redemptorysty w swoim cotygodniowym komentarzu live, na Facebooku. Zastanawia się w nim nad zrobieniem filmu “o obłudzie, hipokryzji i manipulacjach” ojca Dyrektora.

Chciałby w nim pokazać “polityków, którzy szczodrze sypią mu kasę i nie widzą nic złego, aby wspierać kogoś, kto kilkanaście lat temu nazywany był przez Jarosława Kaczyńskiego »agentem rosyjskim«”. Kończąc temat, nie wykluczył redaktor, że może da się przekonać swoim fanom i “w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film”.

Gdyby tak się stało, będzie to już trzeci z oczekujących na realizację projektów. Wcześniej, zapowiedzieli autorzy film o papieżu, obecnie świętym Janie Pawle II, w kontekście jego postawy wobec pedofilii w Kościele i drugi – już w produkcji – na temat tzw. afery SKOK-ów.

- reklama -

Źródło:press.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx