INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:15 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sędziowie Sądu Najwyższego wyrażają sprzeciw “wobec szykan prokuratorów i sędziów”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Na stronie konstytucyjny.pl opublikowane zostało oświadczenie wyrażające sprzeciw wobec “szykan prokuratorów i sędziów oraz funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej”.

Podpisało się pod nim 46 czynnych sędziów Sądu Najwyższego w tym prezesi trzech izb SN: sędzia Laskowski (Izba Karna), sędzia Zawistowski (Izba Cywilna) i sędzia Iwulski (Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych) oraz 32 sędziów w stanie spoczynku z byłą I prezes SN Gersdorf.

- reklama -

Autorzy oświadczenia wyrażają swój niepokój w związku z obserwowanymi przez nich działaniami władz, które w ich opinii są skierowane “przeciwko prokuratorom i sędziom” krytycznym wobec działań rządu.

W dokumencie raz jeszcze podkreślono stanowisko podpisanych o “braku podstaw do orzekania przez Izbę Dyscyplinarną, w tym także w sprawach immunitetowych sędziów”.

Źródło: konstytucyjny.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx