INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:30 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prof. Modzelewski alarmuje: Przez Fundusz Odbudowy staniemy się członkiem innej organizacji!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

O Krajowy Plan Odbudowy, który po zgodzie polskiego parlamentu, uruchomi Fundusz Odbudowy, pytany był na antenie Radia Maryja, ekonomista i ekspert podatkowy, prof. Witold Modzelewski.

To jest zgoda, co musimy wszyscy sobie uświadomić, na zmianę koncepcji Unii Europejskiej. Po raz pierwszy Unia Europejska jako organizacja zaciąga pożyczki na bardzo długie okresy, czyli staje się pożyczkobiorcą. Pożyczki będą źródłem finansowania planu. Decydujemy o czymś, co ma znaczenie na co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt lat – mówi ekonomista na antenie Radia Maryja.

- reklama -

W ocenie profesora, pandemia przyspieszyła niektóre procesy:

Czas zaczął teraz biec w zupełnie innym tempie. Gdyby nie pandemia i próba reakcji na jej skutki, to prawdopodobnie dyskusja o posunięciu dotyczącym organizacji trwałaby latami albo dłużej. Fundusz Odbudowy jest zmianą wizji, roli Unii Europejskiej w stosunku do państw członkowskich, która nabiera więcej cech organizacji typu parapaństwowego – ocenił prof. Witold Modzelewski.

Jak wskazał ekspert:

- reklama -

– Jeżeli organizacja zaczyna prowadzić politykę fiskalną, a to jest właśnie polityka fiskalna, dostaje pewne atrybuty władzy państwowej. Decydujemy o przyszłości na wiele lat, a być może nad zmianą koncepcji, ewolucji organizacji, co będzie miało dla nas znaczenie. (…) Po głosowaniach staniemy się członkiem innej organizacji – mówi.

Więcej na stronach Radia Maryja

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x