INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:18 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Padł rekord inwigilacji Polaków. Ziobro śmieje się z zaufania do Signal i WhatsApp

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

W 2020 roku padła rekordowa liczba wniosków o założenie podsłuchów Polakom. Jakby tego było mało, służby bez problemu dostaną nasze rozmowy z komunikatorów Signal czy WhatsApp.

Aż 10 tys. wniosków o założenie podsłuchów złożyła w 2020 roku Policja. To o 2 tys. więcej niż rok wcześniej.

- reklama -

Podsłuchy to jednak nie koniec. Z danych ujawnionych przez szefa MSWiA tylko w 2018 roku ponad 1,2 mln razy służby pobrały billingi Polaków – to wzrost o 100 proc. wobec roku 2017.

Masowe podsłuchy i inwigilacja umożliwiła wprowadzona w 2016 roku ustawa antyterrorystyczna.

„Służby muszą mieć możliwość ścigania przestępców i zakładania im podsłuchów. Sprzeciwiamy się jednak inwigilowaniu przypadkowych, niewinnych lub po prostu niewygodnych osób. Chcemy kontroli nad inwigilacją” – pisze w swoim oświadczeniu Stowarzyszenie Panoptykon.

- reklama -

Jakby tego było mało Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro nie kryje tego, że służby bez problemu radzą sobie z „bezpiecznymi” komunikatorami jak Signal czy WhatsApp.

„Są inne, nieujawnione przez nas materiały operacyjne, w tym treść rozmów z komunikatorów – WhatsApp i Signal – co do których panowie byli przekonani, że są dla polskich służb nieuchwytne, niedostępne dla polskiej prokuratury. Mylili się i to są bardzo ciekawe rozmowy, które w przyszłości ujawnimy” – powiedział w TVP Info Ziobro.

Jak przekonuje „Dziennik Gazeta Prawna” Policja, ABW, CBA, fiskus, Straż Graniczna i służby wojskowe podsłuchują Polaków coraz częściej, a inwigilacja w Polsce osiągnęła poziom najwyższy od dekady.

- reklama -

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Po Merkel tęsknią za Hitlerem?! Młodzi Niemcy są zafascynowani narodowym socjalizmem [SONDAŻ]

Instytut Rheingolda w Kolonii opublikował zatrważające dane dot. pokolenia 16-25 latków w Niemczech. Młodzi Niemcy są ogromnie zainteresowane epoką...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x