INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:13 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Spot NFZ: walczmy z wirusem, nie z ludźmi; bądźmy solidarni, nie stygmatyzujmy

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

NFZ zachęca do obejrzenia i rozpowszechniania spotu propagującego solidarność z pacjentami chorymi na COVID-19 oraz osobami na kwarantannie. Bądźmy solidarni, nie stygmatyzujmy, pomagajmy – zaleca w filmie psycholog i psychoterapeuta Dorota Minta.

Spot zrealizowano w ramach cyklu “wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”. Jest dostępny pod linkiem https://youtu.be/LWMlvEh8ALY

- reklama -

NFZ zwara uwagę, że wielu ludzi boi się osób zarażonych lub przebywających na kwarantannie. Ale strach – jak podkreślono – nie zwalnia od bycia człowiekiem.

Tymczasem, jak wskazano, zdarzają się przypadki hejtowania, wytykania palcami czy publicznego stygmatyzowania – tak pracowników służby zdrowia, jak i pacjentów, choćby z podejrzeniem zarażenia.

“W czasie kwarantanny narodowej walczymy ze śmiercionośnym wirusem, ale nigdy nie przeciw człowiekowi. Bądźmy solidarni. Nie stygmatyzujmy! Pomagajmy! Jutro pacjentem może być każdy z nas” – wskazuje w materiałach NFZ.

- reklama -

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niedzielski musi odejść! Polacy chcą dymisji ministra zdrowia [SONDAŻ]

Instytut Badań Pollster sprawdził co Polacy myślą o ministrze zdrowia. Niemal połowa ankietowanych domaga się natychmiastowej dymisji Adama Niedzielskiego! Od...

Przeczytaj jeszcze to!