INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:24 | niedziela | 14.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mocne słowa Jana Śpiewaka: Żydzi powinni z roszczeniami zwrócić się do rządów w Wiedniu i Berlinie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

14 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

Idea, że mienie bezspadkowe będzie trafiało do organizacji zagranicznych, jest czymś oburzającym. Jeśli amerykańscy czy izraelscy Żydzi uważają, że ich roszczenia nie zostały zaspokojone, to ich adresatami powinny być rządy w Wiedniu lub Berlinie, a nie państwo polskie, które poniosło w tym czasie niewyobrażalne straty – mówi warszawski aktywista, działacz walczący z dziką reprywatyzacją Jan Śpiewak w rozmowie z portalem Klubu Jagiellońskiego.

Ostra reakcja Izraela na uchwalone w Polsce prawo, a zwłaszcza wypowiedź ministra spraw zagranicznych Yaira Lapida, jest dla mnie całkowicie niezrozumiała. Myślę, że on to robi na użytek wewnętrznej polityki krajowej, budując sobie w ten sposób kapitał polityczny – dodaje Śpiewak.

- reklama -

Jan Śpiewak wskazuje, że wprowadzone w Polsce prawo ma charakter niedyskryminacyjny.

Obywatele Izraela byli traktowani tak samo jak wszyscy inni obywatele i bardzo często skutecznie udawało im się egzekwować swoje prawa. Warto zaznaczyć, że mnóstwo spadkobierców polskich Żydów, którzy posiadali swoją własność w Warszawie, otrzymało gigantyczne odszkodowania pieniężne lub te nieruchomości w naturze – mówi.

Cała rozmowie na Klub Jagielloński

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kapitalizm w Nowym Porządku Świata

Seria tyleż poważnych, ile sztucznie wywołanych kryzysów globalnych wieszczy nadejście nowego porządku świata. Czy porządek ten rzeczywiście nadejdzie i zamieni...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx