INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:51 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Co tam Polacy! Cimoszewicz krytykuje rząd za budowę płotu i – UWAGA – troszczy się o zwierzęta!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Jakie jest najlepsze miejsce do wyrażania poglądów, dla postkomunisty? Oczywiście Gazeta Wyborcza! I oto właśnie w gazecie Michnika, mamy wywiad z Włodzimierzem Cimoszewiczem, który głosi, że nie ma przecież dowodów, że to Łukaszenka stoi za pojawieniem się na granicy migrantów. Mało tego, Cimoszewicz troszczy się o zwierzęta, które ucierpią przez budowę płotu.

Były premier oczywiście uważa, że migrantom należy pomóc.

- reklama -

– To jest normalne, ludzkie zachowanie, tak się zachowuje człowiek przyzwoity, niezależnie od tego, czy dyktują mu to takie czy inne racje moralne czy religijne. Takie jest też stanowisko prawa, o czym wczoraj przypomniał Polsce Europejski Trybunał Praw Człowieka– stwierdził Cimoszewicz.

Wskazuje, że nie ma żądnych dowodów na działalność Łukaszenki w kwestii kryzysu migracyjnego. Mało tego, Cimoszewicz uważa, że strażnicy graniczni nie powinni być anonimowi:

Oni powinni mieć identyfikatory z nazwiskiem, dystynkcje, powinni mieć oznaczenia jednostek czy formacji wojskowych, w których służą. To co się dzieje, to jest przecież pisz wymaluj, tylko inny kolor munduru, jak to co się działo na Krymie siedem lat temu, kiedy pojawili się ludzie i nie wiadomo było kim są. Czy są żołnierzami, skąd są itd. Ta symbolika jest wprost okropna. Polska naśladuje Putina działającego bezprawnie na Krymie, w tej chwili, na swym własnym terytorium – ocenił Włodzimierz Cimoszewicz.

- reklama -

I teraz najlepsze. Co tam obywatele, co tam bezpieczeństwo mieszkańców Podlasia. Biedne zwierzęta, są teraz najważniejsze:

Dzikie zwierzęta, żyjące na wolności nie znają pojęcia granicy między państwami. Migracja zwierząt jest czymś całkowicie naturalnym i właściwym. Jeżeli ten nieszczęsny płot z drutem kolczastym zostanie postawiony na terenie Puszczy Białowieskiej, to – przepraszam, że mówię o takich niby drobiazgach – np. rysie, żyjące w Puszczy Białowieskiej nie będą mogły przekraczać tej granicy, albo będziemy je znajdowali poszarpane na tym drucie kolczastym – bił na alarm Cimoszewicz.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x