INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:47 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Przesyłki Poczty Polskiej dla osób objętych kwarantanną

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Przesyłki dla osób objętych zakazem wychodzenia z domu przechowuje się w placówkach do czasu zakończenia przymusowej izolacji ich adresatów. Wyjątek to przekazy pieniężne, które doręczamy pod adresy objęte kwarantanną – poinformowała w środę Poczta Polska.

W ramach działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów, Poczta Polska zdecydowała o zastosowaniu specjalnych procedur wobec osób, które z uwagi na ryzyko zakażenia koronawirusem objęto kwarantanną” – czytamy w komunikacie.

- reklama -

“Poczta, podobnie jak inne instytucje, posiada dostęp do aktualnej bazy adresów oraz numery telefonów (bez danych osobowych abonenta) tych osób. Przesyłki kierowane do nich są bezpłatnie przechowywane w placówkach” – napisano.

Poczta poinformowała, że rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji, a poczta doręczy przesyłkę dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata. “Dotychczas w placówkach przechowuje się ponad 30 tys. takich przesyłek” – podano.

Operator pocztowy wprowadził także szczególne procedury w przypadku wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną.

- reklama -

“Świadczenia pieniężne komisyjnie przygotowuje się do wypłaty w placówce pocztowej. Wkłada się je do tzw. bezpiecznych kopert, które następnie listonosz doręczana pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa” – poinformowano.

Poczta podała, że “dotychczas doręczono blisko 2800 przekazów pieniężnych w taki bezpieczny sposób”. 

Źródło: PAP

- reklama -

Zobacz także: Bezpłatny telefon zaufania dla osób dotkniętych COVID-19

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!