INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:55 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rząd przeznaczy miliardy na dopłaty do prądu! Pieniądze otrzymają najbardziej potrzebujące rodziny

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Na świecie rosną ceny energii i surowców. Odczuwamy to każdego dnia na własnych portfelach, gdy płacimy po 6 zł za litr benzyny na stacjach. Rosną również ceny prądu. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że w 2022 roku, rząd na dopłaty do cen energii przeznaczy od 1,5 mld złotych do nawet 5 mld, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Szef rządu brał w piątek udział w serii pytań i odpowiedzi na swoim profilu Facebookowym. Był pytany m.in. o kwestie zapowiadanych dopłat do cen energii elektrycznej w 2022 roku.

- reklama -

W przyszłym roku na dopłaty do prądu planujemy przeznaczyć co najmniej 1,5 mld zł. W swoich kalkulacjach, założeniach dotyczących przyszłorocznego budżetu dopuszczamy wydatki nawet między 3 a 5 mld zł —powiedział Mateusz Morawiecki.

Według szefa rządu, nawet ta pierwsza kwota, czyli 1,5 mld zł pozwoli zamortyzować dla biedniejszych rodzin wzrost kosztów związanych z podwyżką cen prądu.

Projekt zakłada m.in. poszerzenie kręgu osób kwalifikujących się jako odbiorcy wrażliwi energii elektrycznej, zmienia też kryteria przyznawania dodatku energetycznego, jak również ma wprowadzić zakaz wstrzymania dostaw prądu dla takiej grupy odbiorców. Nowe rozwiązania maja zacząć obowiązywać od nowego roku.

- reklama -

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Zygmuś
16.10.2021 10:26

”Mateusz Morawiecki zadeklarował, że w 2022 roku, rząd na dopłaty do cen energii przeznaczy od 1,5 mld złotych do nawet 5 mld, jeśli zajdzie taka potrzeba.” – A WSZYSTKO ZALEŻY OD SONDAŻY PRZEDWYBORCZYCH.

Anieobecny
16.10.2021 18:53

Zapłaci, zapłaci…
Cynamonem z gaci…
Rzuci im talarami z naszych podatków…

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx