INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:39 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandaliczny wyrok! Działaczki LGBT sprofanowały obraz Matki Bożej, ale Sąd je uniewinnił

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Sąd Okręgowy w Płocku utrzymał w apelacji wyrok uniewinniający trzy aktywistki LGBT. Kobiety były oskarżone o obrazę uczuć religijnych.

Elżbieta P., Anna P. i Joanna G. nie dosięgnie sprawiedliwość za wydarzenia z nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 roku. Działaczki LGBT ruszyły na kościół św. Dominika z nalepkami ze sprofanowanym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej z Dzieciątkiem Jezus opatrzony tęczową aureolą.

- reklama -

Kobiety naklejały „Tęczową Maryję i Jezusa” wokół kościoła – m.in. na koszach na śmieci i przenośnej toalecie.

Za obrazę uczuć religijnych prokuratura żądała dla działaczek LGBT kary sześciu miesięcy ograniczenia wolności poprzez 30 godzin miesięcznie nieodpłatnych, kontrolowanych prac na cele społeczne.

Gdy kobiety zostały uniewinnione w I instancji apelacje złożyła zarówno Prokuratura Rejonowa w Płocku oraz pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych – w tym proboszcza kościoła św. Dominika w Płocku, parafii, gdzie rozlepiono nalepki (obecnie jest on na emeryturze) oraz działaczki pro life Kai Godek.

- reklama -

Teraz Sąd Okręgowy w Płocku potrzymał wyrok uniewinniający. Wyrok jest prawomocny – przysługuje od niego nadzwyczajny środek zaskarżenia w postaci wniosku o kasację do Sądu Najwyższego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx