INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:07 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Znamy datę zakończenia epidemii w Polsce!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Naukowcy Uniwersytetu Technologicznego w Singapurze określili prawdopodobną datę zakończenia pandemii. Prognoza objęła 131 państw w tym Polskę.

Naukowcy Uniwersytetu Technologii w Singapurze przygotowali model przebiegu pandemii. Na podstawie obliczeń matematycznych ustalili prawdopodobną datę wygaśnięcia infekcji. Bazą dla opracowania matematycznego modelu były informacje o walce z koronawirusem uzyskane od 131 państw świata.

Badacze lokują Polskę wśród państw, w których epidemia zakończy się najszybciej. Zgodnie z danymi na 27 kwietnia, model dla naszego kraju zakłada wygaśnięcie infekcji 30 maja z prawdopodobieństwem 97 proc. lub 18 czerwca z wiarygodnością 99 proc.

- reklama -

Zgodnie z przedstawionym modelem krzywa zachorowań Polaków zacznie gwałtownie opadać ok. 9 maja, aby od 28 tego miesiąca spłaszczyć się trwale do mniej niż 50 przypadków infekcji dziennie.

Jeśli chodzi o inne kraje, Singapurczycy twierdzą, że stan epidemiczny w Chinach minął już 9 kwietnia. Stany Zjednoczone uwolnią się ostatecznie od koronawirusa 27 sierpnia. W Niemczech i Francji stan epidemii minie odpowiednio 1 i 5 sierpnia. Dla Wielkiej Brytanii taką datą będzie 14 sierpnia.

Jeśli chodzi o prognozę w skali globalnej, wygaszenie masowej zachorowalności wywołanej COVID19 wypada na 30 maja z prawdopodobieństwem 97 proc. lub na 16 czerwca z prawdopodobieństwem 99 proc. Jednak zdaniem singapurskich matematyków świat uzyska pewność równą stu procentom dopiero 1 grudnia 2020 r.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wp.pl nie odpuszcza TVP, walczy jak może

Ciąg dalszy medialnej „wojny podjazdowej” z TVP. Czy internauci kupili już popcorn? Nie ma tygodnia, w którym na portalu wp.pl...

Przeczytaj jeszcze to!