INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:22 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Znamy datę zakończenia epidemii w Polsce!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Naukowcy Uniwersytetu Technologicznego w Singapurze określili prawdopodobną datę zakończenia pandemii. Prognoza objęła 131 państw w tym Polskę.

Naukowcy Uniwersytetu Technologii w Singapurze przygotowali model przebiegu pandemii. Na podstawie obliczeń matematycznych ustalili prawdopodobną datę wygaśnięcia infekcji. Bazą dla opracowania matematycznego modelu były informacje o walce z koronawirusem uzyskane od 131 państw świata.

Badacze lokują Polskę wśród państw, w których epidemia zakończy się najszybciej. Zgodnie z danymi na 27 kwietnia, model dla naszego kraju zakłada wygaśnięcie infekcji 30 maja z prawdopodobieństwem 97 proc. lub 18 czerwca z wiarygodnością 99 proc.

- reklama -

Zgodnie z przedstawionym modelem krzywa zachorowań Polaków zacznie gwałtownie opadać ok. 9 maja, aby od 28 tego miesiąca spłaszczyć się trwale do mniej niż 50 przypadków infekcji dziennie.

Jeśli chodzi o inne kraje, Singapurczycy twierdzą, że stan epidemiczny w Chinach minął już 9 kwietnia. Stany Zjednoczone uwolnią się ostatecznie od koronawirusa 27 sierpnia. W Niemczech i Francji stan epidemii minie odpowiednio 1 i 5 sierpnia. Dla Wielkiej Brytanii taką datą będzie 14 sierpnia.

Jeśli chodzi o prognozę w skali globalnej, wygaszenie masowej zachorowalności wywołanej COVID19 wypada na 30 maja z prawdopodobieństwem 97 proc. lub na 16 czerwca z prawdopodobieństwem 99 proc. Jednak zdaniem singapurskich matematyków świat uzyska pewność równą stu procentom dopiero 1 grudnia 2020 r.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!