INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:33 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Otwarcie salonów fryzjerskich w połowie maja

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

W następnym etapie odmrażania gospodarki nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich. Połowa maja to realny termin – poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu pytany w Polsat News o otwarcie salonów fryzjerskich, odparł, że jest to kwestia, która będzie elementem kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

- reklama -

“W drugim etapie i tak połączyliśmy część elementów z trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Powoduje to, że możemy nieco szybciej uruchomić niektóre sektory gospodarcze” – powiedział Müller.

“W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja” – dodał rzecznik rządu.

Dopytywany, czy na pewno nastąpi to w połowie maja, odparł, że połowa maja to “termin realny”.

Etapy wychodzenia z ograniczeń
- reklama -

20 kwietnia wdrożono pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzanych przez rząd w wyniku epidemii koronawirusa. Można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, umożliwiono wstęp do lasów i parków, zwiększono dopuszczalną liczbę klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego.

W środę zapowiedziano drugi etap, zgodnie z którym od 4 maja mają działać galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe (z odpowiednimi ograniczeniami), niektóre instytucje kultury. Od 6 maja pracę mogą wznowić żłobki i przedszkola, jednak decyzje mają podejmować każdorazowo organy założycielskie.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem trzeci etap dotyczy gastronomii – część zakładów mogłaby zostać otwarta stacjonarnie z ograniczeniami. Oprócz zakładów fryzjerskich, mają wówczas zacząć działać także salony kosmetyczne.

- reklama -

W trzecim etapie możliwa ma być też organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). Ruszyć ma też organizacja opieki w klasach szkolnych 1-3, ustalona ma być maksymalna liczba dzieci w salach.

Czwarty etap przewiduje otwarcie salonów masażu i solariów, a także umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness. Otwarte zostaną też teatry i kina, ale w nowym reżimie sanitarnym.

Źródło: PAP

Zobacz także: Szumowski: niezalecane duże spotkania, m.in. wesela

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Profesor prawa nazwał PiS „zorganizowaną grupą przestępczą”. Sąd Najwyższy stanął po jego stronie

Prof. Wojciech Sadurski wygrał w Sądzie Najwyższym proces o ochronę dóbr osobistych PiS. Partia pozwała prawnika za nazwanie jej...

Przeczytaj jeszcze to!