INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:41 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niebezpieczna bakteria w hamburgerach! GIS wycofuje skażone produkty ze wszystkich sklepów

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o skażeniu niektórych partii produktów: „Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy” i „Hamburger drobiowy” firmy Konspol bakterią Listeria monocytogenes.

W związku z tym GiS podjął decyzję o wycofaniu konkretnych partii wskazanych hamburgerów. Ich numery to: hamburgery drobiowe – 294/VI z terminem przydatności do spożycia do 20.07.2020; hamburgery XXL drobiowo-wieprzowe – 276/VI z terminem przydatności do spożycia 16.07.2020 r. Bakteria Listeria monocytogenes wywołuje listeriozę, na którą najbardziej narażone są osoby z osłabioną odpornością (noworodki, kobiety w ciąży, osoby w podeszłym wieku, chorzy na nowotwory). Najczęściej przebiega ona w formie posocznicy listeriozowej, co najczęściej powoduje zapalenie opon mózgowych i mózgu, ropni mózgu a także zapalenia mięśnia sercowego.

- reklama -

U kobiet w ciąży listerioza może prowadzić do obumierania płodu i poronień. Firma Konspol Holding Sp. z o.o. Podjęła już działania w celu identyfikacji źródła zakażenia, wycofania skażonych partii i zabezpieczenia zakładu i pracowników przeciw bakterii.

Każdy, kto zaobserwuje u siebie objawy choroby po spożyciu wycofanych produktów powinien skontaktować się z lekarzem.

Źródło:gis.gov.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x