INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:23 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Były prezes wielkiej spółki zatrzymany przez CBA. W tle sprawa zakupu kopalni w Senegalu

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo w sprawie niezgodnych z prawem działań członków byłego zarządu Zakładów Chemicznych Police S.A.

Postępowanie dotyczy m.in. decyzji o zakupie spółki, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowej fosforytów w Senegalu, wyrządzenia Zakładom szkody na kwotę ponad 87 mln zł., a także „przestępstw przeciwko istotnym polskim interesom gospodarczym oraz utrudniania postępowania karnego”. Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymali w miniony piątek, kolejną osobę podejrzaną w tej sprawie – byłego Prezesa Zakładów Chemicznych Police S.A.

Do zatrzymania doszło po powrocie prezesa z zagranicy. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące m. in. oszustwa w wielkich rozmiarach i niegospodarności – w zw. z zakupem akcji senegalskiej spółki African Investment Group S.A.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego, wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci: poręczenia majątkowego (2 mln zł), zakazu kontaktowania się z innymi uczestnikami śledztwa, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Źródło:cba.gov.pl

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Premier zdecydował! Wiadomo co z trzecią dawką szczepionki w Polsce

Wiadomo co będzie z trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19 dla Polaków. Z informacji uzyskanych przez „Wprost”, premier Mateusz Morawiecki...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x