INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:43 | czwartek | 07.07.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Były prezes wielkiej spółki zatrzymany przez CBA. W tle sprawa zakupu kopalni w Senegalu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

7 lipca

Gdy umarł król…

7 lipca 1572 r. Ostatni Jagiellon zmarł bezpotomnie w wieku 52 lat. Dla Królestwa była to prawdziwa tragedia. Kto wie, jak potoczyłby się losy Polski,...

Koniecznie przeczytaj

Pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo w sprawie niezgodnych z prawem działań członków byłego zarządu Zakładów Chemicznych Police S.A.

Postępowanie dotyczy m.in. decyzji o zakupie spółki, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowej fosforytów w Senegalu, wyrządzenia Zakładom szkody na kwotę ponad 87 mln zł., a także „przestępstw przeciwko istotnym polskim interesom gospodarczym oraz utrudniania postępowania karnego”. Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymali w miniony piątek, kolejną osobę podejrzaną w tej sprawie – byłego Prezesa Zakładów Chemicznych Police S.A.

- reklama -

Do zatrzymania doszło po powrocie prezesa z zagranicy. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące m. in. oszustwa w wielkich rozmiarach i niegospodarności – w zw. z zakupem akcji senegalskiej spółki African Investment Group S.A.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego, wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci: poręczenia majątkowego (2 mln zł), zakazu kontaktowania się z innymi uczestnikami śledztwa, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Źródło:cba.gov.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Chcesz kupić komputer lub telewizor? Śpiesz się! Będzie drożej!

O ile wzrosną ceny po wprowadzeniu w życie nowelizacji wymyślonej przez Piotra Glińskiego, trudno powiedzieć. Powiedzieć można jedno –...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx