INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:26 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

USA kontynuują wojnę z narkotykowymi baronami

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Amerykański wymiar sprawiedliwości oskarżył prezydenta Wenezueli o handel narkotykami i wyznaczył nagrodę 15 mln dol. za pomoc w jego schwytaniu. Nicolas Maduro jest drugim po Manuelu Noriedze prezydentem państwa zagrożonym ekstradycją do USA.

Departament sprawiedliwości USA oficjalnie oskarżył wenezuelskie władze o produkcję i eksport narkotyków. Decyzję wymiaru sprawiedliwości poprzedziły zarzuty amerykańskich polityków pod adresem Nicolasa Mudro.

- reklama -

Wiceprezydent USA Mike Pence oświadczył, że Mudro stoi na czele „narkodyktatury”, a jego celem jest „zalanie Stanów Zjednoczonych kokainą”. CIA przedstawiała dowody, że Wenezuela od dawna współpracuje z lewacką organizacją terrorystyczną Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii, wspólnie handlując narkotykami. FARC znamy z ochrony przestępczego biznesu kolumbijskich baronów, uzyskując w zamian pieniądze na broń.

Oficjalne oskarżenie Maduro przez władze USA umożliwia wydanie za wenezuelskim prezydentem listu gończego. Oznacza to możliwość żądanie jego ekstradycji z dowolnego miejsca na świecie.

Prezydent Wenezueli byłby drugim prezydentem poddanym takiej procedurze prawnej. W 1989 r. po identycznej decyzji prokuratury w Miami USA dokonały zbrojnej interwencji w Panamie. Miała ona na celu schwytania ówczesnego prezydenta Manuela Noriegi. Amerykański sąd skazał dyktatora na 40 lat więzienia i zmarł za kratkami w 2017 r.

- reklama -

Kropkę nad „i” postawił prokurator generalny William P. Barr, który podkreślił: „Jeśli z powodu handlu narkotykami nie uznawaliśmy Noriegi za legalnego prezydenta, z tego samego powodu negujemy prawomocności władzy Maduro”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!