INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:18 | czwartek | 02.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

USA kontynuują wojnę z narkotykowymi baronami

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Amerykański wymiar sprawiedliwości oskarżył prezydenta Wenezueli o handel narkotykami i wyznaczył nagrodę 15 mln dol. za pomoc w jego schwytaniu. Nicolas Maduro jest drugim po Manuelu Noriedze prezydentem państwa zagrożonym ekstradycją do USA.

Departament sprawiedliwości USA oficjalnie oskarżył wenezuelskie władze o produkcję i eksport narkotyków. Decyzję wymiaru sprawiedliwości poprzedziły zarzuty amerykańskich polityków pod adresem Nicolasa Mudro.

- reklama -

Wiceprezydent USA Mike Pence oświadczył, że Mudro stoi na czele „narkodyktatury”, a jego celem jest „zalanie Stanów Zjednoczonych kokainą”. CIA przedstawiała dowody, że Wenezuela od dawna współpracuje z lewacką organizacją terrorystyczną Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii, wspólnie handlując narkotykami. FARC znamy z ochrony przestępczego biznesu kolumbijskich baronów, uzyskując w zamian pieniądze na broń.

Oficjalne oskarżenie Maduro przez władze USA umożliwia wydanie za wenezuelskim prezydentem listu gończego. Oznacza to możliwość żądanie jego ekstradycji z dowolnego miejsca na świecie.

Prezydent Wenezueli byłby drugim prezydentem poddanym takiej procedurze prawnej. W 1989 r. po identycznej decyzji prokuratury w Miami USA dokonały zbrojnej interwencji w Panamie. Miała ona na celu schwytania ówczesnego prezydenta Manuela Noriegi. Amerykański sąd skazał dyktatora na 40 lat więzienia i zmarł za kratkami w 2017 r.

- reklama -

Kropkę nad „i” postawił prokurator generalny William P. Barr, który podkreślił: „Jeśli z powodu handlu narkotykami nie uznawaliśmy Noriegi za legalnego prezydenta, z tego samego powodu negujemy prawomocności władzy Maduro”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Putin reaguje

Putin polecił ministerstwu obrony „wyeliminować możliwości bombardowania” terenów pogranicza. Rosyjskie siły zbrojne mają traktować to zadanie jako priorytetowe. W odpowiedzi...

Przeczytaj jeszcze to!