INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:27 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosja: spadek kredytowej wiarygodności

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj


Rosja: S&P obniżył prognozy kredytowej wiarygodności do historycznego minimum.

Międzynarodowa agencja ratingowa Standard&Poors z siedzibą w Nowym Jorku wyznaczała nową prognozę kredytowej wiarygodności Rosji w zagranicznych walutach na poziomie BBB- ze stabilną perspektywą.

- reklama -

Wiarygodność długoterminowych zobowiązań rublowych rosyjskich władz znalazła się na poziomie BBB, a w perspektywie krótkoterminowej na poziomie A-2.

S&P przypomina, że wskaźnik BBB jest najniższą prognozą inwestycyjnej wiarygodności. Agencja motywuje obniżkę notowań zwiększonym ryzykiem budżetowej i finansowej niestabilności Rosji. Z czego owa niestabilność wynika? Z obniżki cen ropy naftowej i pandemii koronawirusa. Analitycy oceniający rosyjską gospodarkę wyszli z założenia wzrostu popytu na surowce energetyczne w drugiej połowie 2020 r.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Arkansas na drodze do normalności

Kolejny stan USA wprowadza prawo chroniące dzieci i młodzież przed szaleństwem ideologii LGBT. Na szczęście dla Amerykanów, kwestie te...

Przeczytaj jeszcze to!