INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:03 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosja: spadek kredytowej wiarygodności

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj


Rosja: S&P obniżył prognozy kredytowej wiarygodności do historycznego minimum.

Międzynarodowa agencja ratingowa Standard&Poors z siedzibą w Nowym Jorku wyznaczała nową prognozę kredytowej wiarygodności Rosji w zagranicznych walutach na poziomie BBB- ze stabilną perspektywą.

- reklama -

Wiarygodność długoterminowych zobowiązań rublowych rosyjskich władz znalazła się na poziomie BBB, a w perspektywie krótkoterminowej na poziomie A-2.

S&P przypomina, że wskaźnik BBB jest najniższą prognozą inwestycyjnej wiarygodności. Agencja motywuje obniżkę notowań zwiększonym ryzykiem budżetowej i finansowej niestabilności Rosji. Z czego owa niestabilność wynika? Z obniżki cen ropy naftowej i pandemii koronawirusa. Analitycy oceniający rosyjską gospodarkę wyszli z założenia wzrostu popytu na surowce energetyczne w drugiej połowie 2020 r.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!