INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:28 | piątek | 03.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Ważne słowa hiszpańskiego europosła! “To Polska i Węgry toczą batalię w obronie suwerenności narodów”

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Polskie i Węgierskie weto wobec powiązania unijnego budżetu sprowokowało do wypowiedzi hiszpańskiego eurodeputowanego Hermanna Tertsch’a. Polityk, w przeszłości publicysta, dziennikarz radiowy i telewizyjny, wybrany do PE z ramienia partii VOX, jest uznawany swoim kraju za “żywą legendę dziennikarstwa”.

W latach 80-tych relacjonował zmiany demokratyczne w Europie Wschodniej, w tym również w Polsce, dla największych mediów w swoim kraju. Hiszpański polityk, wiele razy opowiadał się po stronie polskiego rządu, kiedy unijni politycy krytykowali go za rzekome niszczenie praworządności i demokracji.

W opublikowanym na Twitterze nagraniu wideo, europoseł mówi m.in.:” Polska i Węgry powiedziały „dość”. Powiedziały, że nie da się znosić dalej bezczynnie wszystkich tych gróźb i szantaży, którym są stale poddawani, aby zmusić ich do zmiany polityki, choć przecież nie na taką głosowali w wolnych wyborach”.

Tertsch mówi też o wsparciu Słowenii dla weta a zarzuty wobec Polski i Węgier, uznaje za fałszywe. Wymienia przykłady, wskazujące na przemilczane w Brukseli, zagrożenia demokracji w jego kraju, które uważa za niebezpieczne dla całej Europy: “głosuje się nad usunięciem języka hiszpańskiego jako oficjalnego w Hiszpanii, demontuje się instytucje życia publicznego, próbuje obalić się króla, paktując przy tym z filo-terrorystami, separatystami i narko-dyktaturami z Ameryki Łacińskiej”.

Dziękując i przekazując wyrazy solidarności dla Polski i Węgier, hiszpański polityk kończy swoją wypowiedź stwierdzeniem: “To Polska i Węgry toczą batalię w obronie suwerenności narodów europejskich, a to przecież powinno być w interesie wszystkich krajów które nie chcą ugiąć się pod tym socjalistycznym walcem”.

Źródło:DoRzeczy.pl

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Talibowie eksterminują oficerów wywiadu i policji Afganistanu

Talibowie stoją za egzekucjami lub zaginięciami bez wieści ponad 100 byłych funkcjonariuszy policji i wywiadu. Według Associated Press polowanie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x