INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:37 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Władze Korei Południowej: trzecia fala pandemii będzie większa niż poprzednie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

Trwająca w Korei Płd. trzecia fala pandemii koronawirusa będzie większa niż poprzednie i będzie się utrzymywała przez długi czas – oceniły krajowe służby medyczne, które w czwartek po raz drugi z rzędu zgłosiły blisko 700 infekcji wykrytych w ciągu doby.

Zapowiedziano przy tym zwiększenie liczby testów wykonywanych na gęsto zaludnionym obszarze metropolitarnym Seulu, gdzie notowanych jest najwięcej zakażeń. Od środy badania są darmowe dla każdego, niezależnie od tego, czy występują objawy zakażenia – przekazała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

- reklama -

Łączny bilans infekcji wykrytych w Korei Płd. od początku pandemii wzrósł w czwartek o 682 i przekroczył 40 tys. Zmarło również ośmiu kolejnych pacjentów, a łączny bilans zgonów wynosi 564 – wynika z danych Koreańskiej Agencji Kontroli Chorób (KDCA).

Władze apelują do mieszkańców Seulu i okolic, aby ściśle przestrzegali reguł dystansowania społecznego, które podniesiono tam we wtorek na prawie najwyższy poziom. „W obecnej sytuacji istnieje ryzyko wyczerpania zdolności do dezynfekcji i możliwości służby zdrowia” – przestrzegł minister zdrowia Park Neung Hu.

Do środy 506 chorych na Covid-19 nie mogło zostać przyjętych do szpitali z powodu braku wolnych łózek na obszarze metropolitarnym stolicy – poinformowały służby medyczne.

- reklama -

Trzecia fala pandemii w Korei Płd. jest już większa i trwa dłużej niż druga, która nawiedziła ten kraj w sierpniu. Po raz ostatni tak wysokie bilanse dobowe notowano tam na przełomie lutego i marca, gdy Korea Płd. mierzyła się z pierwszą falą infekcji SARS-CoV-2.

Andrzej Borowiak (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x