INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:27 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Masowe protesty w obronie Aleksieja Nawalnego. Policja zatrzymała rekordową liczbę uczestników demonstracji

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

3134 przeciwników Kremla zatrzymano za udział w proteście przeciwko uwięzieniu opozycjonisty Aleksieja Nawalnego”, informuje agencja Newsru.

Najwięcej, bo ponad 1200 demonstrantów aresztowano w Moskwie. Ponad 400 w Petersburgu, jednak protesty objęły 111 miast całego kraju. Masowe demonstracje poparcia opozycjonisty odbyły się, m.in. w: Nowosybirsku, Kazaniu, Stawropolu, Soczi, Kursku, Chabarowsku i Ufie.

- reklama -

Co najmniej 28 uczestników zostało pobitych przez policję. „Rzucali nas na ziemię, bili głowami o asfalt i kopali”, Newsru przytacza relację świadka.

„Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że była to największa akcja nieposłuszeństwa w najnowszej historii Rosji”, powiedział z kolei agencji opozycyjny dziennikarz Andriej Piwowarow.

Tym samym, jak komentuje Newsru, Kreml pobił rekord represji z 2017 r. Wówczas w całej Rosji zatrzymano 1769 uczestników ulicznej akcji antykorupcyjnej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SYN POSŁUGACZA HITLERA PRZEMÓWIŁ

Arndt Freytag von Loringhoven opuszcza Polskę. Skrewił. Nie spełnił oczekiwań mocodawców i został odwołany. Na pożegnanie powiedział, jaki jest stosunek...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x