INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:27 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Amerykański senator zaniepokojony projektem polskiego rządu. Chodzi o podatek od reklam

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Bob Menendez jest senatorem partii demokratycznej. Obecnie, pełni funkcję przewodniczącego senackiej komisji ds. stosunków zagranicznych. W roku ubiegłym, był jednym z kongresmenów, którzy zwrócili się z apelem do ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa o odwołanie wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.

Senator Menendez wydał właśnie oświadczenie, w którym wyraża zaniepokojenie projektem polskiego rządu, dotyczącym podatku od reklam. Do jego treści dotarła redakcja dziennika “Rzeczpospolita”.

- reklama -

Czytamy w nim .m.in.: “Rozwiązanie to może podważyć sytuację finansową niezależnych mediów w Polsce, które są niezbędne w każdej demokracji”. Jest też sugestia, że projekt ma osłabić skutki pandemii dla budżetu państwa.

W oświadczeniu senatora znalazły się odniesienia do wyroku SO w Warszawie, który nakazał autorom książki “Dalej jest noc”, przeproszenie Filomeny Leszczyńskiej za fałszywe pomówienia jej stryja o okradanie Żydów w czasie II wojny. Polityk partii demokratycznej powiązał wyrok z działania rządu pisząc o niepokoju, spowodowanym „nasilającymi się działaniami sądowymi przeciwko wolności słowa tych, którzy chcą ustalić dokładny zapis historyczny okupacji Polski przez hitlerowców”.

Zapewniając, że jest gorącym zwolennikiem stosunków między Polską a USA, “opartych na wspólnych wartościach”, zaapelował Menandez do polskiego rządu o ponowne rozpatrzenie projektu podatku od reklam.

- reklama -

Źródło:rp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x