INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:31 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Antysemityzm w Niemczech stale rośnie. Najwyższa od 20 lat liczba przestępstw przeciwko Żydom!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Niemiecka policja, odnotowała w minionym roku 2275 antysemickich ataków (sześć dziennie). Jest to największa liczba tego typu przestępstw, od początku ich monitorowania w 2001 r. Prokurator Claudia Vanoni, komentując powyższe dane w rozmowie z tygodnikiem „Spiegel”, stwierdziła, że sytuacji takiej sprzyja pandemia koronawirusa.

W jej opinii, spowodowała ona wzrost popularności antysemickich teorii spiskowych. O problemie napisały „Spiegel” i „Tagesspiegel”, powołując się na odpowiedź rządu federalnego, na interpelację wiceprzewodniczącej Bundestagu Petry Pau z Lewicy.

Według prowadzonego od 20 lat rejestru „Przestępstw o podłożu politycznym (PMK)”, wśród wspomnianych 2275 antysemickich ataków na Żydów odnotowano: 55 aktów przemocy, 313 przestępstw propagandowych oraz obelgi, podżegania i „inne”.

W odpowiedzi na interpelację, znalazła się też informacja, że 1247 przestępstw o podłożu antysemickim, przypisano prawicowym ekstremistom a islamiści, lewicowcy i inni są w tej statystyce mniejszością.

Wzrost antysemickich przestępstw nie zaskoczył przewodniczącego Centralnej Rady Żydów w Niemczech, Josefa Schustera. Podziela on opinię prokurator Vanoni, wskazując na demonstracje koronasceptyków, prowokowane głównie teoriami spiskowymi.

Źródło:tvp.info

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x