INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:10 | sobota | 22.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Greta Thunberg oskarża państwa o… „szczepionkowy nacjonalizm”!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 czerwca

Ruskie metody zawsze te same

22 czerwca 1941 r. Atak sojusznika z 22 czerwca 1941 r. kompletnie zaskoczył sowiecką Rosję. Niezwyciężona Armia Czerwona zdziesiątkowana przez "szlachetny Wehrmacht" cofała się na...

Koniecznie przeczytaj

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg obawia się, że nie każdy będzie mógł uczestniczyć w tegorocznym szczycie klimatycznym w Glasgow. Uderzyła przy tym w system szczepień oskarżając kraje o „szczepionkowy nacjonalizm”.

Oczywiście, że chciałabym wziął udział w COP26 w Glasgow. Ale wszyscy muszą mieć prawo uczestniczyć na takich samych prawach. Wiele państw szczepi młodych ludzi, często kosztem grup ryzyka i pracowników z pierwszej linii. (Głównie, jak zwykle, z krajów południa) – napisała Thunberg.

- reklama -

Zdaniem aktywistki, mamy do czynienia z „nacjonalizmem szczepionkowym”.

Nierówność i klimatyczna niesprawiedliwość to już teraz sedno kryzysu klimatycznego. Jeżeli ludzie nie mogą zostać zaszczepieni i nie będą mogli podróżować, by być sprawiedliwie reprezentowani, to mamy do czynienia z niedemokratyczną sytuacją, która tylko pogłębi problem. Szczepionkowy nacjonalizm nie rozwiąże problemu pandemii. Globalne problemy wymagają globalnych rozwiązań – czytamy.

Zdaniem aktywistki, jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, szczyt będzie musiał zostać przełożony.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Prawicowej rewolucji nie było

Zamordystyczny kurs brukselskiego establishmentu i „dokręcanie śruby” niepokornym zostaną utrzymane. Ogłoszony już po eurowyborach wyrok TSUE nakładający na Węgry...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx