INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:51 | środa | 17.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Spokojna starość nazistowskiego zbrodniarza w Niemczech

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

17 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Przypadek byłego strażnika obozu koncentracyjnego Friedricha Karla B. pokazuje, jak różne jest podejście USA i Niemiec do hitlerowskich zbrodniarzy, informuje Deutsche Welle.

20 lutego br. były strażnik obozu koncentracyjnego został deportowany z amerykańskiego stanu Tennessee do Frankfurtu nad Menem. Przedtem sąd USA uznał go winnym współudziału w Holokauście.

- reklama -

Nazista przyznał się do tego, że służył jako strażnik w obozie koncentracyjnym, ale przed amerykańskim urzędem imigracyjnym zeznał, że nic nie wiedział o mordowaniu więźniów. Po przybyciu do Niemiec odmówił dalszych zeznań.

Rozgłośnia wyjaśnia, że ponieważ nie żyje już nikt, kto mógłby zostać przesłuchany w charakterze świadka, niemiecka prokuratura umorzyła śledztwo z braku dowodów winy.

95-latek spędzi w spokoju ostatnie lata życia, bo nie musi się obawiać procesu sądowego w Niemczech.

- reklama -

Wiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego w Berlinie Christoph Heubner uważa za dziwne, że amerykańskie i niemieckie sądy mają tak różne oceny i podejście do tej sprawy.

– Jeśli Amerykanie odsyłają ludzi, obowiązkiem niemieckich prokuratorów jest wyjaśnienie zarzutów – powiedział DW Heubner.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx