INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

09:41 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandal w Szwecji! Wykluczono dzieci rodzin imigranckich, aby poprawić wyniki testu PISA!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Raport szwedzkiego Krajowego Urzędu Kontroli (odpowiednik polskiego NIK) nie pozostawia złudzeń. Rząd kraju oraz urząd ds. szkolnictwa wykluczyły z testu PISA w 2018 roku, dzieci z rodzin imigrantów, aby poprawić jego wyniki.

Kontrola wykazała, że w Szwecji w 2018 roku z udziału w sprawdzającym wiedzę i umiejętności badaniu 15-latków PISA odsunięto 11 proc. uczniów, choć reguły tego międzynarodowego testu OECD dopuszczają możliwość wykluczenia maksymalnie 5 proc z nich.

- reklama -

Według Krajowego Urzędu Kontroli z testów niesłusznie zwolniono wielu uczniów urodzonych za granicą. Zasady PISA wskazują, że do egzaminu mogą nie przystępować uczniowie, którzy uczą się języka szwedzkiego mniej niż rok. Wyniki kontroli wskazują, że z testu wykluczono uczniów, którzy mieszkają w Szwecji nawet od czterech lat.

Stało się tak ewidentnie, aby poprawić wyniki testów. W wielu szwedzkich szkołach, uczniowie – zwłaszcza z rodzin imigrantów – borykają się m.in. z nauką języka.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x