INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:14 | czwartek | 07.07.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemieccy Żydzi oburzeni porównaniem szczepień do Holokaustu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

7 lipca

Gdy umarł król…

7 lipca 1572 r. Ostatni Jagiellon zmarł bezpotomnie w wieku 52 lat. Dla Królestwa była to prawdziwa tragedia. Kto wie, jak potoczyłby się losy Polski,...

Koniecznie przeczytaj

Na demonstracjach przeciwników szczepień w Niemczech pojawia się symbol żółtej gwiazdy Dawida z napisem „niezaszczepiony”, informuje Deutsche Welle.

Zaniepokojenia nadużywaniem symbolu przez antyszczepionkowców nie kryje pełnomocnik rządu ds. walki z antysemityzmem Felix Klein. Jego zdaniem, porównując siebie do prześladowanych w czasie II wojny światowej Żydów, przeciwnicy szczepień relatywizują zbrodnię Holokaustu.

- reklama -

– Gdy ludzie na demonstracjach przyczepiają sobie tzw. gwiazdy żydowskie należy przeciwdziałać temu przy pomocy przepisów – powiedział Klein.

Na apel zareagowały władze Monachium, które zadecydowały, że w przypadku wykorzystania żółtej gwiazdy Dawida przez demonstrantów wkroczy policja.

Oburzenie opinii publicznej wywołała również uczestniczka jednej z niedawnych demonstracji. W rozmowie z mediami stwierdziła, że czuje się jak Sophie Scholl, członkini antynazistowskiego ruchu oporu w III Rzeszy, zamordowana przez nazistów w 1943 r.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy. Pierwsze koty… do pudła?

Jak Niemcy wprowadzają prawo, to nie żartują. Przekonał się o tym kot z Walldorf ukarany właśnie grzywną w kwocie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx