INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:56 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Niemieccy Żydzi oburzeni porównaniem szczepień do Holokaustu

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Na demonstracjach przeciwników szczepień w Niemczech pojawia się symbol żółtej gwiazdy Dawida z napisem „niezaszczepiony”, informuje Deutsche Welle.

Zaniepokojenia nadużywaniem symbolu przez antyszczepionkowców nie kryje pełnomocnik rządu ds. walki z antysemityzmem Felix Klein. Jego zdaniem, porównując siebie do prześladowanych w czasie II wojny światowej Żydów, przeciwnicy szczepień relatywizują zbrodnię Holokaustu.

– Gdy ludzie na demonstracjach przyczepiają sobie tzw. gwiazdy żydowskie należy przeciwdziałać temu przy pomocy przepisów – powiedział Klein.

Na apel zareagowały władze Monachium, które zadecydowały, że w przypadku wykorzystania żółtej gwiazdy Dawida przez demonstrantów wkroczy policja.

Oburzenie opinii publicznej wywołała również uczestniczka jednej z niedawnych demonstracji. W rozmowie z mediami stwierdziła, że czuje się jak Sophie Scholl, członkini antynazistowskiego ruchu oporu w III Rzeszy, zamordowana przez nazistów w 1943 r.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x