INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:27 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Przetrwanie Francji zagrożone! Armia ponownie apeluje do Macrona z powodu islamizacji kraju

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Tygodnik “Valeurs Actuelles” opublikował kolejny apel armii do Emanuela Macrona o ratowanie Francji przed islamizmem.

Tym razem pod listem otwartym podpisało się 36 tys. wojskowych. Sygnatariusze kierujący wezwanie do prezydenta, ministrów, parlamentarzystów i generałów przedstawiają się jako żołnierze służby czynnej.

- reklama -

– Podejmijcie działania, panie i panowie. Tym razem nie chodzi o przedłużanie waszych mandatów i zdobywanie nowych. … Chodzi o przetrwanie naszego i waszego kraju” – głosi apel.

– Należymy do pokolenia ognia i kochamy nasz kraj. … Choć zgodnie z prawem nie możemy wyrazić swoich poglądów z podniesioną przyłbicą, to równie niemożliwe jest dla nas milczenie – oświadczyli wojskowi.

W ten sposób armia wyraziła protest przeciwko islamistom – dla których Francja nic nie znaczy, jest przedmiotem sarkazmu, pogardy, a nawet nienawiści.

- reklama -

Tygodnik przypomina, że jest to kolejny głos sił zbrojnych po niedawnym liście otwartym emerytowanych generałów i około tysiąca oficerów. Jego publikacja wywołała krytykę premiera Jeana Castexa i ministra obrony Florence Parly.

Natomiast lewica uznała protest francuskich wojskowych za nawoływanie do puczu i łamanie wartości Republiki.

Prokurator Paryża Remy Heitz odrzucił wniosek o wszczęcie śledztwa przeciwko sygnatariuszom apelu, ponieważ nie stwierdził znamion przestępstwa.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx