INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:55 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Pierwszy przypadek zakażenia człowieka ptasią grypą

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Chiński Komitet Ochrony Zdrowia poinformował oficjalnie o pierwszym przypadku zakażenia człowieka wirusem ptasiej grypy H10N3, przekazał pekiński korespondent TASS.

Po kontakcie z ptactwem hodowlanym zarażeniu uległ 41-letni rolnik. Zakażenie nastąpiło około połowy kwietnia, a pierwsze symptomy chorobowe 23 kwietnia. 5 dni później Chińczyk został przewieziony do szpitala z powodu bardzo wysokiej gorączki. Po miesiącu leczenia jego stan pozostaje stabilny.

- reklama -

Na początku obecnego tygodnia Centrum Kontroli i Profilaktyki Chorób Zakaźnych ujawniło, że mężczyzna przechodzi infekcję wywołaną wirusem ptasiej grypy H10N3. Dotychczas szczep uchodził za bezpieczny, to znaczy nie mógł przenosić się, zarażając ludzi.

Pekin poinformował, że jest to pierwszy na świecie przypadek infekcji człowieka danym wirusem. Chińskie władze rekomendują unikanie kontaktu z martwymi ptakami.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx