INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:12 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Pierwszy przypadek zakażenia człowieka ptasią grypą

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Chiński Komitet Ochrony Zdrowia poinformował oficjalnie o pierwszym przypadku zakażenia człowieka wirusem ptasiej grypy H10N3, przekazał pekiński korespondent TASS.

Po kontakcie z ptactwem hodowlanym zarażeniu uległ 41-letni rolnik. Zakażenie nastąpiło około połowy kwietnia, a pierwsze symptomy chorobowe 23 kwietnia. 5 dni później Chińczyk został przewieziony do szpitala z powodu bardzo wysokiej gorączki. Po miesiącu leczenia jego stan pozostaje stabilny.

- reklama -

Na początku obecnego tygodnia Centrum Kontroli i Profilaktyki Chorób Zakaźnych ujawniło, że mężczyzna przechodzi infekcję wywołaną wirusem ptasiej grypy H10N3. Dotychczas szczep uchodził za bezpieczny, to znaczy nie mógł przenosić się, zarażając ludzi.

Pekin poinformował, że jest to pierwszy na świecie przypadek infekcji człowieka danym wirusem. Chińskie władze rekomendują unikanie kontaktu z martwymi ptakami.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x