INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:30 | piątek | 26.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zrewidowano liczbę ofiar epidemii. Zamiast 69 tys. ponad 180 tys. zgonów!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Władze Peru zrewidowały oficjalną liczbę ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 – informuje we wtorek BBC. Uznano, że z powodu koronawirusa zmarło nie 69 tys., a ponad 180 tys. osób. To największy bilans ofiar na świecie w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców kraju.

“Uważamy, że naszym obowiązkiem jest upublicznienie tych zaktualizowanych danych” – oświadczyła premier Peru Violeta Bermudez. Dodała, że nowy bilans bierze pod uwagę tzw. nadmiarową śmiertelność, czyli liczbę zgonów, która przewyższa prognozy budowane na danych statystycznych z poprzednich lat.

- reklama -

Oficjalna liczba związanych z epidemią Covid-19 zgonów w Peru to teraz 180 764 i jest ponad dwa razy większa niż wcześniejsze dane mówiące o 69 342 ofiarach.

Według zestawienia amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, po aktualizacji danych w Peru stwierdzono największą liczbę ofiar śmiertelnych pandemii w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców – ponad 500. Poprzednio ten wskaźnik był najwyższy dla Węgier i wynosił nieco ponad 300.

Peru jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów Ameryki Południowej. Pod względem liczby ofiar na 100 tys. mieszkańców przewyższa teraz Brazylię, w której w tym przeliczeniu odnotowano ich 218. Według nowych danych Peru jest też szóstym krajem świata pod względem całkowitej liczby ofiar pandemii.

- reklama -

Zrewidowany bilans ofiar nie dziwi ekspertów i zgadza się z powszechnym odczuciem Peruwiańczyków, że z powodu epidemii zmarło więcej osób, niż podawały to oficjalne statystyki – komentuje BBC. System opieki zdrowotnej w Peru jest przeciążony, brakuje tlenu medycznego, obecnie kraj boryka się z niedoborem szczepionek przeciw Covid-19. (PAP)

adj/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Co planuje WHO?

Odebranie godności człowieka człowiekowi, wprowadzenie zasady "jednego zdrowia", Zielonego Ładu w skali globu i pozbawienie państw ich własnych praw....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx