INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:08 | poniedziałek | 27.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

I stało się! W całej UE weszły w życie nowe przepisy dotyczące cenzury w internecie

Czas czytania: 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

W całej Unii weszły w życie przepisy o usuwaniu treści terrorystycznych z sieci, poinformowała Deutsche Welle.

– Bezzwłoczne usuwanie treści ma powstrzymać terrorystów przed wykorzystywaniem Internetu do rekrutacji, podżegania do zamachów lub gloryfikacji przestępstw – powiedziała w Brukseli komisarz UE ds. spraw wewnętrznych Ylva Johansson.

- reklama -

Jak dodała, ważna jest też ochrona ofiar i ich rodzin przed koniecznością ponownego konfrontowania się ze zbrodnią, tym razem online.

Zgodnie z nowymi przepisami państwa członkowskie mają prawo nakazać platformom internetowym usunięcie lub zablokowanie treści zgłoszonych jako terrorystyczne w ciągu godziny.

To ważne, bo badania pokazują, że w ciągu pierwszej godziny od publikacji materiałów w sieci są one powielane najczęściej i trafiają do największej liczby odbiorców.

- reklama -

Unijni prawodawcy wskazują m.in. że kampania w mediach społecznościowych przyczyniła się do śmierci francuskiego nauczyciela Samuela Paty w październiku ubiegłego roku.

Deutsche Welle przypomina, że po tym jak mężczyzna zorganizował w szkole lekcję o wolności słowa, podczas której zaprezentował uczniom karykatury Mahometa, jeden z rodziców zaczął publikować na Facebooku i YouTube nagrania atakujące nauczyciela.

Mężczyzna podał dane osobowe nauczyciela i adres szkoły. Treści zostały szybko podchwycone przez ekstremistów.

- reklama -

Kilka dni później Paty został zaatakowany na ulicy w pobliżu szkoły. Sprawca obciął mu głowę, a zdjęcia zbrodni opublikował w Internecie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Arkansas na drodze do normalności

Kolejny stan USA wprowadza prawo chroniące dzieci i młodzież przed szaleństwem ideologii LGBT. Na szczęście dla Amerykanów, kwestie te...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx