INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:55 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

I stało się! W całej UE weszły w życie nowe przepisy dotyczące cenzury w internecie

Czas czytania: 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

W całej Unii weszły w życie przepisy o usuwaniu treści terrorystycznych z sieci, poinformowała Deutsche Welle.

– Bezzwłoczne usuwanie treści ma powstrzymać terrorystów przed wykorzystywaniem Internetu do rekrutacji, podżegania do zamachów lub gloryfikacji przestępstw – powiedziała w Brukseli komisarz UE ds. spraw wewnętrznych Ylva Johansson.

- reklama -

Jak dodała, ważna jest też ochrona ofiar i ich rodzin przed koniecznością ponownego konfrontowania się ze zbrodnią, tym razem online.

Zgodnie z nowymi przepisami państwa członkowskie mają prawo nakazać platformom internetowym usunięcie lub zablokowanie treści zgłoszonych jako terrorystyczne w ciągu godziny.

To ważne, bo badania pokazują, że w ciągu pierwszej godziny od publikacji materiałów w sieci są one powielane najczęściej i trafiają do największej liczby odbiorców.

- reklama -

Unijni prawodawcy wskazują m.in. że kampania w mediach społecznościowych przyczyniła się do śmierci francuskiego nauczyciela Samuela Paty w październiku ubiegłego roku.

Deutsche Welle przypomina, że po tym jak mężczyzna zorganizował w szkole lekcję o wolności słowa, podczas której zaprezentował uczniom karykatury Mahometa, jeden z rodziców zaczął publikować na Facebooku i YouTube nagrania atakujące nauczyciela.

Mężczyzna podał dane osobowe nauczyciela i adres szkoły. Treści zostały szybko podchwycone przez ekstremistów.

- reklama -

Kilka dni później Paty został zaatakowany na ulicy w pobliżu szkoły. Sprawca obciął mu głowę, a zdjęcia zbrodni opublikował w Internecie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x