INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:58 | poniedziałek | 17.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kolejny projekt rezolucji przeciwko Polsce! Podpisali się pod nim polscy europosłowie

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Europosłowie (w tym polscy) grożą Komisji Europejskiej! Chodzi o zablokowanie środków dla Polski i Węgier z Funduszu Odbudowy z uwagi na łamaną praworządność.

Przygotowano projekt rezolucji w tej sprawie, w której domagają się uruchomienia tzw. procedury „pieniądze za praworządność”. Projekt został przygotowany przez Europejską Partię Ludową, kierowaną przez Donalda Tuska, a także frakcje centrolewicy oraz Zielonych.

- reklama -

Parlament Europejski ubolewa, że Komisja Europejska nie odpowiedziała na wnioski PE do dnia 1 czerwca 2021 roku i nie uruchomiła procedury określonej w rozporządzeniu o warunkowości praworządnościowej (tzw. „pieniądze za praworządność” – red.) w najbardziej oczywistych przypadkach naruszeń praworządności. Europarlament zobowiązuje swego przewodniczącego, by wezwał Komisję do wypełnienia swych zobowiązań wynikających z niniejszego rozporządzenia. Europarlament, aby być przygotowanym, w międzyczasie niezwłocznie rozpocznie niezbędne przygotowania do ewentualnego postępowania sądowego przeciwko Komisji – czytamy w jednym z punktów projektu rezolucji.

Dokument opublikował w serwisie Twitter europoseł Patryk Jaki:

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x