INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

10:27 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Skandal w Niemczech. Bundestag stał się pożytecznym idiotą Putina

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Niemiecki parlament odrzucił rezolucję koalicji Sojusz-90/Zieloni wzywającą do zmiany polityki wobec Rosji, w tym przerwania budowy gazociągu Nord Stream-2, informuje Deutsche Welle.

Jak wynika z rezultatów głosowania opublikowanych na stronie Bundestagu, inicjatorzy okazali się jedyną siłą, która poparła rezolucję. Przeciwko wystąpiła rządząca koalicja CDU/CSU, socjaldemokraci, Alternatywa dla Niemiec i postkomunistyczna lewica.

Tymczasem ugrupowanie Sojusz-90/Zieloni chciało zobowiązać rząd i parlament do wsparcia demokracji i praworządności w Rosji. W tych ramach zażądało skoordynowania polityki Unii Europejskiej wobec Moskwy i aktywnego wsparcia antykremlowskiej opozycji.

Jeśli chodzi o gazociąg NS-2, rezolucja zanegowała jego konieczność, zwracając szczególną uwagę na negatywny wpływ ekologiczny inwestycji.

Deutsche Welle przypomina, że koalicja Sojusz-90/Zieloni ma poważne szanse zwycięstwa w jesiennych wyborach i przejęcia władzy w Niemczech.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x