INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:45 | sobota | 01.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandal w Niemczech. Bundestag stał się pożytecznym idiotą Putina

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Niemiecki parlament odrzucił rezolucję koalicji Sojusz-90/Zieloni wzywającą do zmiany polityki wobec Rosji, w tym przerwania budowy gazociągu Nord Stream-2, informuje Deutsche Welle.

Jak wynika z rezultatów głosowania opublikowanych na stronie Bundestagu, inicjatorzy okazali się jedyną siłą, która poparła rezolucję. Przeciwko wystąpiła rządząca koalicja CDU/CSU, socjaldemokraci, Alternatywa dla Niemiec i postkomunistyczna lewica.

- reklama -

Tymczasem ugrupowanie Sojusz-90/Zieloni chciało zobowiązać rząd i parlament do wsparcia demokracji i praworządności w Rosji. W tych ramach zażądało skoordynowania polityki Unii Europejskiej wobec Moskwy i aktywnego wsparcia antykremlowskiej opozycji.

Jeśli chodzi o gazociąg NS-2, rezolucja zanegowała jego konieczność, zwracając szczególną uwagę na negatywny wpływ ekologiczny inwestycji.

Deutsche Welle przypomina, że koalicja Sojusz-90/Zieloni ma poważne szanse zwycięstwa w jesiennych wyborach i przejęcia władzy w Niemczech.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? cz. II

Z Radkiem Sikorskim coś się dzieje. Jego własne pytanie o tabletki aż się narzuca. Zwłaszcza patrząc na jego najnowszy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx