INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:41 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Brytyjka zwolniona z pracy za post o LGBT+. Wygrywa sprawę w sądzie

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Maya Forstatert wygrała sadową batalię z pracodawcą, który zwolnił kobietę pod zarzutem siania nienawiści do mniejszości obyczajowych, poinformował Daily Mail.

Gazeta przypomina, że 47-letnia Brytyjka napisała w Twitterze – Kobietami są ludzkie istoty płci żeńskiej. Pracodawca uznał jednak wpis za przejaw nienawiści do mniejszości seksualnych i rozwiązał z Forstatert umowę o pracę.

- reklama -

Incydent wywołał publiczny skandal. Zwolnioną kobietę wsparła pisarka Joanne Rowling, którą społeczność LGBT+ oskarżyła o homofobię i dyskryminację osób transpłciowych.

Skarga Forstatert trafiła do Sądu Najwyższego Anglii i Walii, który potwierdził prawo kobiety do swobodnego wyrażania opinii, uznając zwolnienie z pracy za nieuzasadnioną szykanę.

– Opinia o tym, że płeć biologiczna jest niezmienna bez względu na osobistą identyfikację każdej osoby, jest chronioną prawnie filozofią, zgodną z ustawami równościowymi – orzekł Sąd Najwyższy.

- reklama -

Po korzystnym orzeczeniu Maya Forstatert oświadczyła – Nagonka, którą przeżyłam sprawiła, że z matki dwojga dzieci stałam się bojowniczką kulturowej wojny.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niedzielski musi odejść! Polacy chcą dymisji ministra zdrowia [SONDAŻ]

Instytut Badań Pollster sprawdził co Polacy myślą o ministrze zdrowia. Niemal połowa ankietowanych domaga się natychmiastowej dymisji Adama Niedzielskiego! Od...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x