INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

15:04 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

“The Guardian” ostrzega przed falą epidemii „długiego Covidu”. Dolegliwości mogą być odczuwalne kilka miesięcy

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Nowa fala epidemii Covid-19 związana z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta grozi setkami tysięcy przypadków “długiego Covidu” – zespołu trwających wiele miesięcy po infekcji dolegliwości, takich jak zmęczenie, problemy ze snem i koncentracją – ostrzega we wtorek “The Guardian”.

“Długi Covid”, opisywany również jako “syndrom postcovidowy”, to zespół kilkunastu objawów, które mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy po przejściu zakażenia koronawirusem. To m.in.: duszności, wycieńczające zmęczenie, bóle w klatce piersiowej, zaburzenia snu czy problemy z pamięcią i koncentracją – wylicza brytyjski dziennik.

- reklama -

“Biorąc pod uwagę wszystkie warianty SARS-CoV-2, z którymi mieliśmy do czynienia, każde zakażenie, nieważne czy była to bezobjawowa infekcja czy ciężki przypadek wymagający hospitalizacji, wiąże się z 10-20 proc. ryzykiem rozwinięcia się syndromu +długiego Covidu+, nie widzieliśmy od tej zasady żadnych wyjątków” – tłumaczy prof. Danny Altmann, immunolog z Imperial College w Londynie. Dodaje, że przyczyny “długiego Covidu” i mechanizm jego działania wciąż są bardzo niejasne.

Pojawiają się jednak dowody na to, że syndrom jest wywoływany działaniem koronawirusa na układ odpornościowy człowieka – pisze “The Guardian”. Dziennik przywołuje też ostatnie badania brytyjskich naukowców, z których wynika, że na “długi Covid” bardziej narażone są kobiety oraz osoby chorujące na astmę.

“Widzimy, że przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciw Covid-19 znacząco zmniejsza ryzyko przejścia +długiego Covidu+” – mówi dr Claire Steves, epidemiolożka z Kings College w Londynie.

- reklama -

Z powodu zaszczepienia dużej części brytyjskiej populacji, kolejna fala epidemii nie będzie się już wiązała z taką liczbą ofiar i ciężko chorych jak poprzednie, ale setki tysięcy relatywnie młodych ludzi może doświadczyć długotrwałych problemów zdrowotnych – ostrzega “The Guardian”.

Według przewidywań brytyjskiego ministra zdrowia Sajida Javida, niedługo można się spodziewać nawet 100 tys. nowych infekcji dziennie – oznaczałoby to 10-20 tys. nowych przypadków “długiego Covidu” każdego dnia – pisze dziennik.

(PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x