INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:10 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gigantyczne protesty w Paryżu! Tysiące obywateli starło się z policją

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Podczas gdy prezydent Emanuel Macron przyjmował defiladę wojskową, na ulicach Paryża tysiące osób starły się z policją w proteście przeciwko nowym obostrzeniom sanitarnym, informuje – Le Figaro.

Akcja protestacyjna objęła całą Francję, jednak w stolicy doszło do największych demonstracji. Ze względu na agresywne zachowania uczestników do przywrócenia porządku siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego i pałek.

- reklama -

Wg – Le Figaro – wezwania do protestów opublikowały wcześniej sieci społecznościowe, wskazując miejsca, w których mieli się zebrać demonstranci.

Na kadrach zarejestrowanych przez reporterów widać ulice Paryża zasnute gazem wystrzelonym przez policję oraz skandujących przeciwników norm bezpieczeństwa sanitarnego.

Światowe media przypominają, że obostrzenia wprowadził prezydent Francji w obawie przed IV falą koronawirusa. Zgodnie z nimi, niezaszczepionym Francuzom ogranicza się dostęp do gastronomii, miejsc publicznych i środków komunikacji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx