INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:01 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Brytyjscy specjaliści ostrzegają! Jesień i zimą będą tragiczne. Uderzy w nas kilka rodzajów zarazy

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

W okresie jesienno-zimowym należy oczekiwać wzrostu zakażeń zarówno z powodu COVID-19, jak innych zakażeń układu oddechowego, szczególnie grypy i wirusa RSV – ostrzega w najnowszym raporcie 29 brytyjskich specjalistów.

Eksperci informują o tym w opracowaniu „COVID-19: Preparing for the future. Looking ahead to winter 2021/22 and beyond”. Apelują w nim, by w okresie jesieni i zimy izolowane były wszystkie osoby wykazujące objawy zakażenia układu oddechowego, nie tylko te z COVID-19. Przydatne będzie też użycie testów pozwalających odróżnić poszczególne rodzaje infekcji.

- reklama -

Autorzy raportu Academy of Medical Sciences zwracają uwagę, że jest wiele niepewności co do tego, jaka będzie pandemia oraz nasilenie innych zakażeń układu oddechowego. Należy jednak liczyć się z tym, że to może być trudniejszy okres niż zwykle, jeśli chodzi o od dawna występujące infekcje.

Minionej jesieni i zimy dzięki obostrzeniom spadła liczba zakażeń wywołanych grupą. Tak było w Wielkiej Brytanii, jak i w całej Europie, w tym także w Polsce. Jednak zZdaniem brytyjskich specjalistów, na przełomie 2021 i 2022 r. może się to zmienić. Więcej będzie zakażeń wywołanych przez grypę, jak i takie wirusy jak RSV (syncytialny wirus oddechowy), powodujący zakażenia dróg oddechowych, w tym zapalenia płuc, zarówno u dzieci poniżej piątego roku życia, jak i osób starszych – przewidują.

W raporcie zwraca się uwagę, że już w czerwcu 2021 r. odnotowano w Wielkiej Brytanii więcej zakażeń wywołanych przez zakażenia nasilające się zwykle w okresie jesienno-zimowym. Są to właśnie infekcje wirusem RSV, jak i przeziębienia oraz tzw. paragrypy. Latem zaczęły one występować z takim nasileniem, jak wcześniej zdarzało się to zimą. Na szczęście najczęściej jednak mają one łagodny przebieg.

- reklama -

Jeden z autorów raportu prof. Azra Ghani z Imperial College London powiedział BBC News, że w najgorszym scenariuszu jesienią i zima przewiduje się dwukrotny wzrost zakażeń wywołanych grypą oraz wirusem RSV w porównaniu do poziomu, jaki zwykle występował dotąd o tej porze roku. Zakażenia dróg oddechowych, zarówno COVID-19, jak i grypą oraz RSV, często powodują podobne objawy, co utrudnia ich rozpoznanie.

W raporcie postuluje się zastosowanie trzeciej, wzmacniającej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 oraz zaszczepienie się przeciwko grypie sezonowej. Ten ostatni preparat zalecany jest co roku, gdyż z każdym sezonem zmienia się nieco skład krążących w Europie wirusów grypy.

Eksperci podkreślają, że w Wielkiej Brytanii wszystkie osoby dorosłe powinny być zaszczepione przeciwko COVID-19 do września 2021 r. Na razie przynajmniej jedną dawkę tej szczepionki otrzymało 87 proc. dorosłej populacji, a dwie trzecie – dwie dawki.

- reklama -

„Najważniejszym sposobem redukcji transmisji zakażeń powinno być wykonanie testów (odróżniających poszczególne zakażenia dróg oddechowych – PAP), a w razie wystąpienia objawów pozostawanie w domu” – twierdzi prof. Anne Johnson, prezydent Academy of Medical Sciences. (PAP)

autor: Zbigniew Wojtasiński

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x