INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:50 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandaliczny konflikt interesów Nancy Pelosi. Zarabiała na akcjach spółek, które działalność reguluje

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Nancy Pelosi zarobiła miliony dolarów na spółkach, których działalność reguluje. Według portalu newsmax.com, skandal nagłośnił dziennikarz Glenn Greenwald.

Jak się okazuje, przez 17 lat majątek Pelosi wzrósł z 41 mln dol. do 115 mln. Większość bogactwa przyniosły niezwykle lukratywne decyzje kupna i sprzedaży akcji gigantów technologicznych.

- reklama -

Według Greenwalda, prawie 75 proc. operacji giełdowych Pelosi dotyczyło obrotu akcjami Big Tech. W tym samym czasie obecna spiker Izby Reprezentantów nadzorowała legislację regulującą działalność sfery IT.

Greenwald wskazał jako rażący konflikt interesów, giełdowe transakcje aktywami Apple, które przyniosły Pelosi 17,7 proc. majątku.

Tymczasem spiker Izby Reprezentantów odbyła, co najmniej jedno prywatne spotkanie z prezesem Apple, Timem Cookiem, które dotyczyło zagadnienia – jak reforma Doliny Krzemowej planowana przez Kongres wpłynie na koncern.

- reklama -

Również „The New York Times” poinformował, że jedną z najważniejszych inicjatyw podjętych przez branżę technologiczną przeciwko ustawom antymonopolowym był osobisty list wystosowany do Pelosi przez Tima Cooka.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

„Dupiarz” wywiedziony w pole

Wygląda na to, że Rafał „dupiarz” Trzaskowski w ogóle nie powinien się odzywać. Co się odezwie, to trafia kulą...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x