INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

20:57 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Pakt Biden – Merkel podpisany!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Niemcy i USA zakończyły trwający od lat spór o Nord Stream-2, informuje Deutsche Welle, dodając, że to koniec amerykańskiego veta przeciwko ukończeniu gazociągu.

Zawarcie kompromisu potwierdziła wiceszefowa amerykańskiej dyplomacji. Według Victorii Nuland, porozumienie przewiduje, m.in. przedłużenie o 10 lat tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę równolegle do Nord Stream-2.

- reklama -

Niemiecka rozgłośnia przekazuje, że po upływie tego okresu gaz z Rosji ma być przesyłany bezpośrednio do Niemiec kontrowersyjnym gazociągiem. W związku z tym krytycy projektu obawiają się zwiększenia uzależnienia Europy od rosyjskiego gazu oraz szkód gospodarczych dla Ukrainy i innych krajów tranzytowych.

Nuland podkreśliła, że umowa między Niemcami i USA przewiduje sankcje wobec Rosji w przypadku, gdy Moskwa – użyje energii jako broni. Dotyczy to również – agresywnego zachowania wobec Ukrainy.

Na znak poparcia dla Kijowa Biały Dom zapowiedział spotkanie prezydenta Joe Bidena z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, które odbędzie się 30 sierpnia.

- reklama -

Także Berlin zobowiązał się do podjęcia działań przeciwko Moskwie w takich przypadkach, a także do pracy nad sankcjami na poziomie UE.

Niemiecki rząd potwierdził, że kanclerz Angela Merkel rozmawiała w środę telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Wśród omawianych tematów były – kwestie energetyczne, takie jak tranzyt gazu przez Ukrainę i gazociąg NS-2.

Deutsche Welle przypomina o ponadpartyjnej zgodzie w USA, co do tego, że gazociąg nie powinien zostać ukończony.

- reklama -

Jednak Joe Biden zamiast kontynuacji sankcji Donalda Trumpa zdecydował się na współpracę z Niemcami. Decyzja amerykańskiego prezydenta spotkała się z krytyką w jego własnej Partii Demokratycznej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy karzą czy kpią z ofiar swoich zbrodni?

Najpierw masowo uwalniali zbrodniarzy i ich kryli. Teraz odstawiają szopkę z procesami, z których nic nie wynika. W Niemczech powoli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x