INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:27 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemieckie media: Polska nie może pozostać w UE, jeżeli pozostanie na obecnym kursie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

UE nie może tolerować w swoim gronie państwa, które nie uznaje prymatu prawa, jednak Polexit byłby geopolitycznym koszmarem, komentuje Deutsche Welle.

– Unia Europejska spiera się z polskim rządem o rozumienie demokracji i prawa ale konflikt może się wymknąć spod kontroli – niemiecka rozgłośnia cytuje artykuł – Byle nie Polexit – Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung – (niedzielne wydanie FAZ).

- reklama -

Wg Konrada Schullera, Komisja Europejska grozi karami finansowymi, których władze w Warszawie nie zaakceptują. To sytuacja, w której żadna ze stron nie chce ustąpić, ale nikt nie może wygrać.

Dlatego zdaniem FAS – UE i Polska zmierzają w kierunku fatalnej alternatywy. Jeśli w Polsce nie ma co do tego zgody, to nie ma ona przyszłości we Wspólnocie. Z drugiej strony, Polska dryfująca między Europą i obszarem wpływów rosyjskich jest geopolitycznym koszmarem.

– Historia ostrzega – przypomina FAS.

- reklama -

– Dziś obawy dotyczą jedynie Polexitu. Podczas drugiej wojny światowej konsekwencją walki o hegemonię między nazistowskimi Niemcami i Związkiem Sowieckim było nie tylko krwawe rozczłonkowanie Polski, lecz także najstraszniejsza w historii wojna.

– Polska nie może pozostać w UE, jeżeli pozostanie na obecnym kursie. To jedno. A drugie – wystąpienie z UE byłoby nieszczęściem – konkluduje Konrad Schuller na łamach – FAS.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bruksela przypomina – zimno konserwuje…

W kultowym  „Misiu” Polakom „serce” przypominało „piechotą zdrowiej”. W Unii Breton przypomina „zimno konserwuje”. Są już nowe zalecenia na jesień...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx