INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:45 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Niemieckie media: Polska nie może pozostać w UE, jeżeli pozostanie na obecnym kursie

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

UE nie może tolerować w swoim gronie państwa, które nie uznaje prymatu prawa, jednak Polexit byłby geopolitycznym koszmarem, komentuje Deutsche Welle.

– Unia Europejska spiera się z polskim rządem o rozumienie demokracji i prawa ale konflikt może się wymknąć spod kontroli – niemiecka rozgłośnia cytuje artykuł – Byle nie Polexit – Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung – (niedzielne wydanie FAZ).

Wg Konrada Schullera, Komisja Europejska grozi karami finansowymi, których władze w Warszawie nie zaakceptują. To sytuacja, w której żadna ze stron nie chce ustąpić, ale nikt nie może wygrać.

Dlatego zdaniem FAS – UE i Polska zmierzają w kierunku fatalnej alternatywy. Jeśli w Polsce nie ma co do tego zgody, to nie ma ona przyszłości we Wspólnocie. Z drugiej strony, Polska dryfująca między Europą i obszarem wpływów rosyjskich jest geopolitycznym koszmarem.

– Historia ostrzega – przypomina FAS.

– Dziś obawy dotyczą jedynie Polexitu. Podczas drugiej wojny światowej konsekwencją walki o hegemonię między nazistowskimi Niemcami i Związkiem Sowieckim było nie tylko krwawe rozczłonkowanie Polski, lecz także najstraszniejsza w historii wojna.

– Polska nie może pozostać w UE, jeżeli pozostanie na obecnym kursie. To jedno. A drugie – wystąpienie z UE byłoby nieszczęściem – konkluduje Konrad Schuller na łamach – FAS.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x