INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:04 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemieckie media: Polska nie może pozostać w UE, jeżeli pozostanie na obecnym kursie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

UE nie może tolerować w swoim gronie państwa, które nie uznaje prymatu prawa, jednak Polexit byłby geopolitycznym koszmarem, komentuje Deutsche Welle.

– Unia Europejska spiera się z polskim rządem o rozumienie demokracji i prawa ale konflikt może się wymknąć spod kontroli – niemiecka rozgłośnia cytuje artykuł – Byle nie Polexit – Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung – (niedzielne wydanie FAZ).

- reklama -

Wg Konrada Schullera, Komisja Europejska grozi karami finansowymi, których władze w Warszawie nie zaakceptują. To sytuacja, w której żadna ze stron nie chce ustąpić, ale nikt nie może wygrać.

Dlatego zdaniem FAS – UE i Polska zmierzają w kierunku fatalnej alternatywy. Jeśli w Polsce nie ma co do tego zgody, to nie ma ona przyszłości we Wspólnocie. Z drugiej strony, Polska dryfująca między Europą i obszarem wpływów rosyjskich jest geopolitycznym koszmarem.

– Historia ostrzega – przypomina FAS.

- reklama -

– Dziś obawy dotyczą jedynie Polexitu. Podczas drugiej wojny światowej konsekwencją walki o hegemonię między nazistowskimi Niemcami i Związkiem Sowieckim było nie tylko krwawe rozczłonkowanie Polski, lecz także najstraszniejsza w historii wojna.

– Polska nie może pozostać w UE, jeżeli pozostanie na obecnym kursie. To jedno. A drugie – wystąpienie z UE byłoby nieszczęściem – konkluduje Konrad Schuller na łamach – FAS.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx