INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:05 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Lato niszczy wirusa

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Z badań przeprowadzonych dla Białego Domu wynika, że światło słoneczne i wysokie temperatury mogą powstrzymać rozpowszechnianie się koronawirusa. Czy zatem lato niszczy wirusa?

Wyniki pokazują, że Covid-19 najdłużej utrzymuje się w miejscach o dużej wilgotności. To daje nadzieję, że letnia fala upałów, pomoże złagodzić kryzys zdrowotny.

- reklama -

Do podobnych wniosków doszli badacze z londyńskiego ULC Institute of Health Informatic. Odkryli, że infekcje koronawirusem mogą mieć charakter sezonowy i pokrywać się z atakami grypy. Tutaj największa liczba przypadków pojawia się w lutym, gwałtownie spada w maju i nie rośnie aż do końca roku.

– Nasze odkrycia potwierdzają teorię, że w Wielkiej Brytanii będziemy mogli zaobserwować niższy poziom transmisji koronawirusa latem, ale może się to odwrócić zimą – powiedział dr Rob Aldridge z ULC. – Biorąc jednak pod uwagę, że jest to nowy wirus, nie wiemy, czy ten sezonowy wzór się utrzyma – dodaje.

Z kolei badania Yale University wykazują, że zimne, suche zimy pomagają w rozprzestrzenianiu się koronawirusa wśród ludzi.

- reklama -

Potwierdzeniem tych tez może być przykład Australii i Nowa Zelandii. W tych krajach dobiegał właśnie koniec okresu letniego, kiedy pojawiły się pierwsze zachorowania na Covid-19. Być może dlatego odnotowano mniej przypadków niż w państwach położonych na półkuli północnej.

Tyle tylko, że ponieważ wirus rozprzestrzenia się po świecie poprzez globalne podróże, trudno jest obecnie dokładnie określić wpływ klimatu.

Zobacz także: Czy pokonamy koronawirusa?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!